Vaše skúsenosti s dm - Pečte zdravo a chutne

konik_testuje12.11.2018

Predvianočné pečenie, skúšanie nových receptov a vlastných síl... Aj tak vyzerá príprava každej poriadnej gazdinky na to najkrajšie obdobie roka. My sme potešili 10 žien s balíkom výrobkov zn. dmBio z dm drogerie markt, aby mohli celému koníku ukázať, aké recepty koláčikov a zákuskov budú vládnuť tohtoročným bohato prestretým stolom.



Testovali sa:

• dmBio špaldová múka T 630
• dmBio zahustená šťava z agávy
• dmBio jahodový džem
• dmBio panenský kokosový olej
• dmBio hrozienka
• dmBio maslo ghee
• dmBio kakao
• dmBio sušené kokosové chipsy
• dmBio horká čokoláda s kúskami brusníc, malín a čučoriedok
• dmBio prášok do pečiva

Máte skúsenosti s pečením za pomoci dmBio? Tak pripíšte svoje skúsenosti pod recenzie testujúcich žien aj vy!

---

Všetko potrebné objednáte na: https://www.mojadm.sk/dm-znacka/dmbio/

---

Ďalšie recenzie na široké portfólio produktov dm drogerie markt si môžete prečítať tu:

Výsledky prvej kampane nájdete tu: https://i.modrykonik.sk/recenzie_dm1

Výsledky druhej kampane nájdete tu: https://i.modrykonik.sk/recenzie_dm2

Výsledky tretej kampane nájdete tu: https://i.modrykonik.sk/recenzie_dm3

Výsledky štvrtej kampane nájdete tu: https://i.modrykonik.sk/recenzie_dm4

Výsledky piatej kampane nájdete tu: https://i.modrykonik.sk/recenzie_dm5

Výsledky šiestej kampane nájdete tu: https://i.modrykonik.sk/_recenzie_dm6

Výsledky siedmej kampane nájde tu: https://i.modrykonik.sk/recenzie_dm7

Výsledky ôsmej kampane nájdete tu: https://i.modrykonik.sk/recenzie_dm8

Výsledky deviatej kampane nájdete tu: https://i.modrykonik.sk/recenzie_dm9

Výsledky desiatej kampane nájdete tu: https://i.modrykonik.sk/recenzie_dm10

Výsledky jedenástej kampane nájdete tu: https://i.modrykonik.sk/recenzie_dm11

Výsledky dvanástej kampane nájdete tu: https://i.modrykonik.sk/recenzie_dm12

Výsledky trinástej kampane nájdete tu: https://i.modrykonik.sk/recenzie_dm13

Výsledky štrnástej kampane nájdete tu: https://i.modrykonik.sk/recenzie_dm14

Výsledky pätnástej kampane nájdete tu: https://i.modrykonik.sk/recenzie_dm15

Výsledky šestnástej kampane nájdete tu: https://i.modrykonik.sk/recenzie_dm16

Výsledky sedemnástej kampane nájdete tu: https://i.modrykonik.sk/recenzie_dm17

Výsledky osemnástej kampane nájdete tu: https://i.modrykonik.sk/recenzie_dm18

Testovanie dmBio produktov

Ahojte,



tak dnes mám pre vás recenziu na ďalšie produkty značky dmBio, ktoré som mala možnosť testovať. Musím sa priznať hneď na úvod, že tieto produkty mám veľmi rada a často ich nakupujem. No ani zďaleka som neskúsila všetky produkty, takže som veľmi rada, že som mala možnosť otestovať ďalšie dobrotky a opäť som si našla nejaké obľúbené výrobky, ku ktorým sa určite vrátim 🙂 Tentokrát som sa veľmi tešila na ghee maslo a kokosový olej, agáve sirup či jahodový džem. 



Maslo ghee je vlastne prepustené maslo bez vody, bielkovín a laktózy a patrí medzi veľmi obľúbené produkty u tých, ktorí sa zdravo stravujú. Mne veľmi pripomína klasickú bravčovú masť, len je oveľa žltšie a obsahuje veľa omega 3 či vitamínov A,D,E,K. Ja som toto masielko používala takmer na všetko 🙂 Môžete ho používať na chlebík ako klasické maslo, pridať do raňajkovej kaše, použiť ho ako základ do omáčok či polievok namiesto oleja. Šup s ním pokojne do pečenia namiesto masla a koláčiky sú hneď o čosi zdravšie. Musím sa priznať, že mne veľmi chutí aj čisté ghee maslo, lebo je jemné a chutné. 


Kokosový olej si neviem vynachváliť. Na jeho používanie som zvyknutá už dlhšie a tento z dm je jeden z mojich obľúbených. Krásne vonia, samozrejme po kokose, je jemnučký a tiež je chutný aj sám o sebe 🙂 Obsahuje veľa nasýtených mastných kyselín, preto ho uznávam :D Ja ním rada nahrádzam olej pri pečení. Používam ho pri príprave palaciniek či šišiek, pretože po jeho použítí sú voňavé, o čosi chutnejšie a hlavne nie sú mastné. Klasické šišky robím rada zo špaldovej polohrubej múky a vyprážam ich na kokosovom oleji. Vydržia dlho mäkké 🙂 Keď som už doma mala džemík, rovno som ho použila na šišky. Bol skvelý a nebol presladený, ako sme u niektorých džemoch zvyknutí, takže super. Ja osobne nemám rada, ak v džeme necítim nič iné, len cukor. Tento jahodový mi vyhovuje a určite skúsim aj iné príchute.



Ďalším výrobkom, ktorý mi hneď sadol, je agáve sirup. Podobá sa na med, aj chutí podobne, len by som povedala, že je o čosi jemnejší, redší a chuťovo sa troška líši. Agáve používa väčšina ľudí ako zdravé sladidlo. Toto agáve je ako droga 🙂 U nás doma rýchlo zožalo úspech aj u manžela, ktorý rád skúša nové chute. Používam ho napríklad do kávy, na osladenie ovsenej či inej kaše, na vianočku s maslom a tiež na osladenie rôznych smoothie či horúcich nápojov. Použila som ho aj v recepte na výborné domáce chai latte na mojom blogu.



V ďalšom recepte na vianočný fit perník som využila aj bio kakao, ktoré je kvalitné, chutné a voňavé. Niet čo vytknúť, určite ho do pečenia použijem častejšie. Recept nájdete tiež u mňa na blogu. Aby som nezabudla pochváliť ani kypriaci prášok, ktorý je vegánsky, vyrobený z vinného kameňa. Pri pečení som s ním nemala problém, že by sa cesto nenadvihlo alebo podobne, takže super zdravšia náhrada klasického kypriaceho prášku. 



Pokračujem v pečení. A ďalším obľúbeným receptom u nás doma sú domáce keksíky, ktoré pečiem často. Tentokrát som ich piekla zo špaldovej múky, ktorú vlastne používam skoro vždy ako náhradu bielej múky. Je oveľa chutnejšia a výživnejšia 🙂 Do keksíkov som pridala aj čokoládu s lesným ovocím, ktorá je však skvelá aj sama o sebe, takže nemusí ísť iba do pečenia. Je tvrdšia ako napríklad nejaká klasická, maslovejšia čokoláda, čo je fajn, pretože aspoň viem, že neobsahuje žiadne margaríny a podobne :D Recept na keksíky nájdete tu.



Ešte som testovala hrozienka, ktoré boli taktiež veľmi chutné. Nie sú presladené a balenie je veľké, čo je super, lebo vydrží dlhšie. Respektíve, môžem ich využiť vo viacerých receptoch 🙂 Rada z hrozienok pripravujem nejaké raw koláčiky, takže ani teraz tomu nebolo inak 🙂 Recept na vianočné čoko guľky ešte nemám spracovaný, ale aspoň vám napíšem, čo potrebujete: 200 g hrozienok, 100 g mletých orechov, 1 lyžicu kakaa (opäť som použiola naše dmBio), 2 lyžice kokosového oleja, 70 g kokosu, 2 lyžice medu. Všetko rozmixujeme v mixéri a z cesta tvarujeme guličky, ktoré obalíme v mletých orechoch. Mňamka 🙂 



No a potom tu máme kokosové lupienky, ktoré som ani nestihla odfotiť, lebo u nás sa do nich všetci hneď pustili, keďže sa dobre chrumkajú 🙂 Nie sú presladené, ani tvrdé, takže sú super pochúťkou k čaju či k telke. Posypujem nimi rada ovsené kaše či koláče 🙂 


Tak, aby som to nejako zhrnula, s výrobkami dmBio som veľmi spokojná a môžem ich určite len odporučiť. Niektoré sú trocha drahšie, ale ja si myslím, že sa oplatí občas takto zainvestovať a naučiť sa používať zdravšie produkty aj pri klasickejších receptoch a nahradiť aspoň biely cukor, bielu múku či olej, za zdravšie varianty, keďže dnes je toho už k dispozícii veľa 🙂 Prajem pekný a chutný víkend, snáď vás čaká veselé vianočné pečenie. 


#test_dm19 #recenzia



Zdravé maškrtenie s dmBio

Milé mamičky, babičky, kuchtičky,


volám sa Miriama a mala som možnosť otestovať balíček dmBio surovín pre zdravé pečenie. Balík bol plný rôznych pochutín a bolo naozaj z čoho vyberať.


Ako prvá ma zaujala špaldová múka. Keďže môj synček je milovník bábovky, využili sme múku, kypriaci prášok, kokosový olej a aj kakao (má úžasnú chuť) a vznikla výborná bábovka, ktorá bola veľmi chutná aj ďalší deň. Vďaka kypriacemu prášku bola bábovka nadýchaná a dmBio kokosový olej jej dodal lepšiu chuť ako keď použijem olivový olej.



Neodolala som ani jahodovému džemu, ktorý sa k bábovke dokonalo hodil. Zvykla som kupovať džem inej značky a teda priznám sa, tento dmBio bude odteraz kraľovať v našej kuchyni, lebo iný už nechcem.



Pri mojom ďalšom testovaní som stavila na zdravý koláčik, teda skôr fit koláč. Manžel sa veľmi potešil, lebo si na zdravé maškrty potrpí.



Na koláčik som využila špaldovú múku, hrozienka, čokoládu s kúskami brusníc, malín a čučoriedok, kypriaci prášok a kokosový olej.



Keďže koláč zožal veľký úspech, pridám vám aj recept a možno niekoho inšpirujem k zdravej maškrte. Koláčik bol nadýchaný, voňavý a čokoláda s hrozienkami ho povýšili na dokonalý.


Recept

Suroviny:

300g špaldovej múky
100g trstinového cukru
420ml mlieka
2 PL roztopeného kokosového oleja 1 PL prášku do pečiva
kúsky čokolády, hrozienka alebo iné drobné sušené ovocie.


Postup:

V mise si zmiešate všetky suché ingrediencie a následne pridáte postupne všetky mokré. Dáte do formy s priemerom do 25cm. Piekla som na 180 stupňov, cca 30 minút.



Koláčik som potrela dmBio jahodovým džemom a posypala kokosovými lupienkami.



Keďže malý maškrtník rád maškrtí, ponúkla som mu v miske miesto cukríkov dmBio hrozienka. Celú misku za chvíľku vypapkal a pýtal ďalšiu porciu.


Som veľmi rada, že som sa mohla zúčastniť tohto zdravého a voňavého testovania. Pri najbližšej ceste do dm vyhľadám aj iné dmBio výrobky pre naše vianočné pečenie.


#test_dm19 #recenzia



Pečeme dětem s dmBio


Dobrý den,

jsem šťastná mama 4leté Simonky a 18měsíčního Deniska, pro které ráda vařím a peču,

proto mě velmi potěšilo, že jsem byla vybraná na toto vánoční testování a mohla jsem si vyzkoušet nějaké nové dmBio produkty.


V mojí recenzi najdete hlavně zdravější varianty vánočních koláčků pro menší i větší děti, tak jestli nevíte, co dětem upéct, můžete nakouknout 🙂 

Všechny recepty budou uveřejněné i na mém fcb blogu "Recepty od Katriony".



Na testování jsem dostala krásně zabalený balíček a na pomoc s vybalováním jsem si vzala nejmladšího syna, který je velký zvědavec a svého úkolu se zhostil víc, než dobře 🙂

A my si můžeme představit všech 10 testovaných dmBio produktů.



  1. dmBio špaldová múka T630  - špaldovou hladkou mouku poznám velmi dobře, jinou doma ani nepoužívám. Peču s ní nasladko i naslano, používám jí i při vaření, třeba na halušky nebo pirohy. Tuto konkrétní z dm jsem měla možnost vyzkoušet poprvé a byla jsem s ní velmi spokojená. Použila jsem jí v mnoha receptech a nezůstalo mi ani zrníčko.
  2. dmBio zahustená šťava z agáve - agávový sirup už jsem doma neměla hodně dávno. Kvůli vysokému obsahu glukózy ho už nepoužívám, ale z dm jsem si velmi oblíbila rýžový sirup a teď nově i sirup z kokosových květů. Nicméně jsem agávový sirup použila do kakaového chleba.
  3. dmBio jahodový džem - tento džem je naprosto výborný, má krásnou jahodovou barvu a chuť, dokonce v něm najdete i kousky jahod. Jde snadno roztírat, není přehnaně sladký a nejlepší na něm je, že při výrobě byl použit jablkový pektin a na oslazení třtinový cukr, je to teda velmi kvalitní produkt. Mladší syn na něj má sice ještě dost času, ale starší dceři velmi chutnal, hlavně namazaný v lineckém cukroví. Asi budu muset koupit další 🙂
  4. dmBio panenský kokosový olej - kokosový olej má svoje místo v mojí kuchyni už hodně dlouho, používám ho do snídaňových kaší, na opékání lívanců/palačinek nebo do pečení. Tento z dm jsem měla možnost ochutnat poprvé a už po otevření mě potěšila příjemná kokosová vůně. Je to asi jeden z nejlepších kokosáků, které jsem doma měla a upekla jsem z něj třeba linecký mrkvový koláč nebo ovesné sušenky.
  5. dmBio hrozienka - tyto hrozinky jsou super, mladší syn jich nikdy nemá dost a neváhá překonávat různé překážky jenom aby se k nim dostal a já mu je ráda dopřeju, protože hrozinky jsou nesířené a pěstované ekologicky. A to, co z hrozinek zbylo, jsem použila do mrkvového koláče a kakaového chleba. Ozdobila jsem i perníčky a nakonec jsem musela pro syna dojít koupit ještě jedno balení k Mikuláši
  6. dmBio maslo ghee - ghee máslo nesmí u nás v kuchyni nikdy chybět, protože neobsahuje mléčnou bílkovinu a je zdrojem kvalitních tuků a vitamínů. Přidávala jsem ho synovi do prvních příkrmů. Protože se nepřipaluje ani při vysokých teplotách, používám ho nejčastěji do teplé kuchyně, restuji na něm maso, zeleninu, palačinky, dělám polévky nebo ho přidávám do snídaňových kaší. Párkrát jsem už měla doma i toto dmBio ghee a byla jsem s ním velmi spokojená.
  7. dmBio kakao - má příjemnou chuť a vůni, akorát se mi hodilo do kakaového chleba.
  8. dmBio sušené kokosové chipsy - další pro mě známý výrobek, který si pravidelně kupuji. Chipsy používám nejčastěji do kaší nebo i na výrobu kokosového mléka. Dcera je má ráda i jen tak samotné jako pamlsek.
  9. dmBio horká čokoláda s kúskami brusníc, malín a čučoriedok - další velmi kvalitní čokoláda, která je docela hořká a uvnitř najdete malé kousky sušeného ovoce. Čast jsem použila na polití kakaového chleba a zbytek jaksi někam zmizel. Z toho usuzuji, že chutnala.
  10. dmBio prášok do pečiva - je bezfosfátový a díky tomu je pečení mnohem zdravější. Pravidelně si ho chodím do dm kupovat a jsem s ním dlouhodobě spokojená.

A když už poznáme všechny testované produkty, tak pojďme na to vánoční pečení a začneme hned tou dmBio špaldovou múkou a perníčkami, které jsem pekla pro starší dceru.



1 rok+ PERNÍČKY s mandlovou moukou 



Suroviny: (1,5 plechu)

• 75 g dmBio špaldové hladké mouky

• 50 g žitné (ražné) hladké mouky

• 50 g neodtučněné mandlové mouky (nebo namleté mandle)

• 15 g přírodního třtinového cukru

• 45 ml medu

• 40 g másla

• 1 vejce (+ 1/2 na potření)

• 1/4 lžičky jedlé sody

• 1 lžička perníkového koření

• 1/2 lžičky cejlonské skořice

• štipka dmBio vanilky

dmBio hrozinky

• mandle


Postup:

Do misky si odvažte špaldovou, žitnou a mandlovou mouku, přimíchejte sodu, koření a přidejte změklé máslo, med a vajíčko v kuchyňském robotu nebo ručně vymíchejte hladké těsto, které bude trochu lepit. Těsto zabalte do potravinářské folie a minimálně na 2 hodiny ho uložte do chladničky (když ho v chladničce necháte delší dobu, tak ho vyndejte aspoň hodinu před použitím, aby mělo čas změknout). Z těsta vyválejte plát silný 3-5mm. A vykrájejte libovolné tvary, které přeneste na plech s pečicím papírem nebo podložkou. Jestli chcete mít medovníky lesklé, můžete je potřít důkladně rozšlehaným vajíčkem a ozdobit mandlemi a hrozinkami. Medovníky pečte v troubě vyhřáté na 170 stupňů asi 8-10 minut ve vrchní části trouby.

Hned po upečení přendejte medovníky na mřížku nebo podložku a po zchladnutí je uložte do krabice nejlépe s překrojeným jablkem.



A perníčky ze špaldové mouky jsem upekla i pro mladšího syna, akorát  v trochu zdravější variantě bez cukru.


1 rok+ PERNÍČKY s medem nebo datlovým sirupem 



Suroviny: (1,5 plechu)

• 180 g dmBio špaldové hladké mouky

• 60 ml medu nebo datlového sirupu

• 40 g másla

• 1 vejce (+ 1/2 na potření)

• 1/4 lžičky jedlé sody

• 1 lžička perníkového koření

• 1/2 lžičky cejlonské skořice

• štipka dmBio vanilky


Postup:

Do misky si odvažte špaldovou mouku, přimíchejte sodu a koření, přidejte změklé máslo, vajíčko a med nebo datlový sirup. V kuchyňském robotu nebo ručně vymíchejte hladké těsto, které bude trochu lepit. Těsto zabalte do potravinářské folie a minimálně na 2 hodiny ho uložte do chladničky (když ho v chladničce necháte delší dobu, tak ho vyndejte aspoň hodinu před použitím, aby mělo čas změknout). Z těsta vyválejte plát silný 3-5mm a vykrájejte libovolné tvary, které přeneste na plech s pečicím papírem nebo podložkou. Jestli chcete mít medovníky lesklé, můžete je potřít důkladně rozšlehaným vajíčkem a ozdobit mandlemi a hrozinkami. Medovníky pečte v troubě vyhřáté na 170 stupňů asi 8-10 minut ve vrchní části trouby. Hned po upečení přendejte medovníky na mřížku nebo podložku a po zchladnutí je uložte do krabice nejlépe s překrojeným jablkem.


Ze stejného těsta jsem potom ještě dětem upekla i mikulášské perníky.



A tady je i jeden recept pro děti s nějakým tím potravinovým omezením. Chutná to sice jako perník, ale jsou to spíš takové sušenky podobné těm z lineckého těsta. Recept je bezmléčný a využila jsem v něm dmBio ghee máslo, které je zbavené mléčné bílkoviny.



POHANKOVÉ PERNÍKOVÉ SUŠENKY bez cukru, lepku, vajec a mléka



Suroviny:

• 60 g sušených švestek

• 20 ml rýžového sirupu ( nebo datlového ... )

• 150 g hladké pohankové mouky

• 70 g dmBio ghee

• 1/4 lžičky jedlé sody

• 1/2 lžičky perníkového koření

• 1/2 lžičky cejlonské skořice

• špetka dmBio vanilky


Postup:

Švestky dejte namočit do vody na pár hodin, potom vodu slijte, přidejte rozpuštěné ghee, sirup, koření a ponorným mixérem rozmixujte dohladka. V misce promíchejte pohankovou mouku se sodou a přidejte švestkovou směs, zamíchejte a vypracujte měkké těsto, které zabalte do potravinářské folie a dejte odpočinout do chladničky na 1-2 hodiny. Po zchladnutí těsto vyválejte na plát tenký asi 3-5mm a vykrajujte tvary, které přeneste na plech s pečicím papírem nebo podložkou. Pečte v troubě vyhřáté na 170 stupňů asi 10 minut ve vrchní části trouby.


Chtěla jsem upéct i nějaké sušenky vhodné pro děti mladší 1 roku, které budou bez cukru, bezvaječné, bezmléčné a při použití speciálních ovesných vloček můžou být i bezlepkové. A na tento úkol se mi perfektně hodilo moje oblíbené ghee máslo nebo i dm Bio kokosový olej.



7-8 m+ JABLKOVO-OVESNÉ SUŠENKY  bez cukru, mléka a vajec



Suroviny: (na 24 kusů)

• 100 g ovesných vloček rozemletých na mouku

• 30-40 g dmBio ghee nebo dmBio kokosového oleje

• 100 g očištěných jablek

 

Postup:

Jablka nastrouhejte na jemném struhadle, šťávu nevylévejte. K jablkám přidejte najemno namleté ovesné vločky a změklé ghee nebo kokosový olej. Po zamíchání vznikne lepivé těsto, které je nutné uložit aspoň na 1-2 hodiny do chladničky. Vločky nasají šťávu z jablka a těsto krásně ztuhne. Kdyby bylo stále měkké, tak přidejte ještě trochu ovesné mouky. Ideálně přes fólii vyválejte těsto na silnější plát, asi 5 mm, i víc, a vykrájejte libovolné tvary. Dá se použít i razítko. Sušenky přeneste na pekáč vyložený pečicím papírem nebo fólií a pečte v troubě předehřáté na 170 stupňů asi 15 minut. Upečené sušenky dejte vychladnout na mřížku. Tyto sušenky jsou dost trvanlivé a v uzavřené nádobě vydrží přes svátky.


1 rok+ JABLKOVO-OVESNÉ SUŠENKY SE SKOŘICÍ


Suroviny: (na 1 plech)

• 130 g ovesných vloček rozmixovaných na mouku

• 30 g neodtučněné mandlové mouky (nebo namletých mandlí)

• 100 g očištěných jablek

• 20 g másla ( nebo ghee, kokosový olej )

• 25 ml rýžového sirupu

• 1 lžička cejlonské skořice

• dmBio vanilka


Postup:

Jablka nastrouhejte na jemném struhadle, šťávu nevylévejte. K jablkám přidejte najemno namleté ovesné vločky, mandlovou mouku, skořici, vanilku, sirup a změklé máslo. Po zamíchání vznikne lepivé těsto, které je nutné uložit aspoň na 1-2 hodiny do chladničky. Vločky nasají šťávu z jablka a těsto krásně ztuhne, kdyby bylo stále měkké, tak přidejte ještě trochu ovesné mouk. Ideálně přes fólii vyválejte těsto na silnější plát, asi 5 mm a vykrájejte libovolné tvary. Dá se použít i razítko. Sušenky přeneste na pekáč vyložený pečicím papírem nebo fólií a pečte v troubě předehřáté na 170 stupňů asi 10 - 15 minut. Upečené sušenky dejte vychladnout na mřížku. Tyto sušenky jsou dost trvanlivé a v uzavřené nádobě vydrží přes svátky.



2 roky+ JABLKOVO-OVESNÉ SUŠENKY S KAKAEM


Suroviny: (na 1 plech)

• 100 g ovesných vloček rozmixovaných na mouku

• 30 g neodtučněné mandlové mouky ( nebo namletých mandlí )

• 100 g očištěných jablek

• 25 g másla

• 15 g dmBio cukru z kokosových květů

• 2 lžičky dmBio kakaa

• 1 lžička cejlonské skořice


Postup:

Jablka nastrouhejte na jemném struhadle, šťávu nevylévejte. K jablkám přidejte najemno namleté ovesné vločky, mandlovou mouku, skořici, vanilku, kakao, kokosový cukr a změklé máslo. Po zamíchání vznikne lepivé těsto, které je nutné uložit aspoň na 1-2 hodiny do chladničky. Vločky nasají šťávu z jablka a těsto krásně ztuhne. Kdyby bylo stále měkké, tak přidejte ještě trochu ovesné mouky. Ideálně přes fólii vyválejte těsto na silnější plát, asi 5 mm a vykrájejte libovolné tvary, dá se použít i razítko. Sušenky přeneste na pekáč vyložený pečicím papírem nebo fólií a pečte v troubě předehřáté na 170 stupňů asi 10 - 15 minut. Upečené sušenky dejte vychladnout na mřížku. Tyto sušenky jsou dost trvanlivé a v uzavřené nádobě vydrží přes svátky.



1 rok+ BANÁNOVO-OVESNÉ SUŠENKY bez cukru a vajec



Suroviny: (na 24 kusů)

• 150 g ovesných vloček rozemletých na mouku

• 20 g dmBio ghee (nebo kokosového oleje, másla)

• 120 g banánu (cca 1 větší banán)

• 20 g datlového sirupu

• 1/2 lžičky cejlonské skořice

• kůra z bio citrónu

• vanilka


Postup:

Banán rozmačkejte vidličkou na hladkou kaši - nemixujte. K banánu přidejte najemno namleté ovesné vločky, sirup a změklé máslo. Po zamíchání vznikne lepivé těsto, které je nutné uložit aspoň na 1-2 hodiny do chladničky. Vločky nasají šťávu z banánu a těsto krásně ztuhne. Kdyby bylo stále měkké, tak přidejte ještě trochu ovesné mouky. Ideálně přes fólii vyválejte těsto na silnější plát, asi 5 mm i víc a vykrájejte libovolné tvary, dá se použít i razítko. Sušenky přeneste na pekáč vyložený pečicím papírem nebo fólií a pečte v troubě předehřáté na 170 stupňů asi 10 - 15 minut. Upečené sušenky dejte vychladnout na mřížku. Tyto sušenky jsou dost trvanlivé a v uzavřené nádobě vydrží přes svátky


1 rok+ LINECKÉ SUŠENKY bez cukru



Suroviny: (na 2 plechy)
• 300 g dmBio špaldové hladké mouky
• 80 g sirupu z kokosových květů 
(nebo rýžového, datlového...)
• 120 g chladného másla
• 1 žloutek
• 1/2 lžičky kůry z bio citrónu
• mletá dmBio vanilka


Postup:
Zapněte troubu a předehřejte jí na 160 stupňů. Do misky nasypte mouku, přidejte vanilku, pomerančovou kůru a nastrouhané máslo. Rukou promíchejte máslo s moukou, až se vytvoří drobenka, potom přidejte sirup a žloutek a rychle vypracujte těsto. Těsto zabalte do potravinářské fólie a dejte odpočinout do chladničky asi na 1-2 hodiny. Zchladlé těsto rozdělte aspoň na dvě poloviny a na pomoučené pracovní desce přes fólii vyválejte na plát silný asi 5 mm (na slepované linecké stačí i tenčí). Na vykrajování můžete použít razítko nebo vykrajovátka. Vykrojené tvary uložte na plech vyložený pečicím papírem nebo podložkou a pečte v troubě v horní polovině asi 8-10 minut. Sušenky vyndejte z trouby a hned je přeložte na mřížku, kde je nechte vychladnout. Pro malé děti není nutné sušenky mazat džemem.

---------------------------------------------------------------------------------

1r.+ LINECKÉ SUŠENKY S MANDLOVOU MOUKOU bez cukru


Suroviny: ( na 2 plechy )
• 200 g dmBio špaldové hladké mouky

• 100 g neodtučněné mandlové mouky ( nebo mleté mandle )
• 80 g rýžového sirupu
• 100 g chladného másla
• 1 žloutek
• 1/2 lžičky kůry z bio citrónu
• mletá dmBio vanilka


Postup:
Stejný jako u základního receptu.



Do dalšího receptu jsem použila více testovaných produktů, nejvýrazněji bylo asi cítit dmBio hrozinky.



1 rok+ MRKVOVÝ KOLÁČ bez cukru, mléka a vajec



Suroviny: (průměr koláče 24cm)
• 250 g dmBio špaldové hladké mouky
• 125 g dmBio kokosového oleje

• 1/2 dmBio bezfosfátového prášku do pečiva

• 125 g mrkve
• kůra z bio citrónu
• mletá dmBio vanilka


Náplň:

• 100 g dmBio hrozinek

• 50 g vlašských ořechů

• 1/4 lžičky cejlonské skořice


Postup:

Nejdřív si připravte náplň - hrozinky namočte asi na 1-2 hodiny do vody, potom část vody slijte a se zbytkem rozmixujte hrozinky na kaši, do které přimíchejte rozmixované ořechy a skořici. Na těsto si ve vodní lázni rozehřejte kokosový olej, mrkev nakrájejte na menší kousky a vše dohromady rozmixujte na hladkou kaši (já jsem použila Nutribullet). Do misky nasypte mouku, smíchejte s práškem do pečiva a najemno nastrouhanou citronovou kůrou. Přidejte mrkvovou kaši a vypracujte měkké těsto. Těsto zabalte do fólie a uložte do chladničky na 1-2 hodiny (můžete nechat odležet i přes noc, ale ráno bude těsto úplně tvrdé, tak ho nechte aspoň hodinu změknout na lince). Koláč pečte v troubě vyhřáté na 170 stupňů asi 25-30 minut.


TIPY:

- Místo ořechů můžete použít třeba i mák. Sladit není třeba, protože díky hrozinkám je koláč sladký až moc.

- Koláč vydrží docela dlouho a můžete ho upéct i v klasickém hranatém pekáči a nakrájet na malé čtverečky.

- Kokosový olej můžete nahradit máslem.


 

Z mrkvového těsta, tentokrát máslového, jsem upekla i linecké koláčky a slepila jsem je výborným dmBio jahodovým džemem.


1 rok+ MRKVOVÉ LINECKÉ bez cukru a vajec



Suroviny: (na 2 plechy)
• 200 g dmBio špaldové hladké mouky
• 120 g syrová mrkve
• 120 g chladného másla
• kůra z bio citrónu
• mletá dmBio vanilka

dmBio jahodový džem


Postup:

Rozehřejte máslo, mrkev nakrájejte na menší kousky a vše dohromady rozmixujte na hladkou kaši (já jsem použila Nutribullet). Do misky nasypte mouku, najemno nastrouhanou citronovou kůrou, přidejte mrkvovou kaši a vypracujte měkké těsto. Těsto zabalte do fólie a uložte do chladničky na 1-2 hodiny (můžete nechat odležet i přes noc, ale ráno bude těsto úplně tvrdé, tak ho nechte aspon hodinu změknout na lince). Na desce těsto vyválejte na plát silný cca 3 mm a vykrajujte tvary, které přeneste na pekáč vyložený pečicím papírem nebo podložkou. Pečte v troubě vyhřáté na 160 stupňů asi 8-10 minut. Nechte vychladnout na mřížce nebo podložce a potom namažte džemem a slepte dohromady.


1,5-2 roky+ LINECKÉ S MÁKEM


Suroviny: (na 2 plechy)
• 180 g dmBio špaldové hladké mouky

• 60 g mletého máku
• 30 g dmBio cukru z kokosových květů 
(nebo 20-25g. třtinového)
• 120 g chladného másla
• 1 žloutek

• 1/2 lžičky cejlonské skořice
• 1/2 lžičky kůry z bio citrónu
• mletá dmBio vanilka

• švestková povidla bez cukru


Postup:
Do misky nasypte mouku a mletý mák (malou část máku můžete nechat vcelku), přidejte vanilku, skořici, citrónovou kůru, cukr a nastrouhané máslo. Rukou promíchejte máslo s moukou až se vytvoří drobenka, potom přidejte žloutek a rychle vypracujte těsto. Těsto zabalte do potravinářské fólie a dejte odpočinout do chladničky asi na 1-2 hodiny. Zchladlé těsto rozdělte aspoň na dvě poloviny a na pomoučené pracovní desce přes fólii vyválejte na plát silný asi 3 mm. Vykrojené tvary uložte na plech vyložený pečicím papírem nebo podložkou a pečte v troubě vyhřáté na 160 stupňů asi 8-10 minut. Sušenky vyndejte z trouby a hned je přeložte na mřížku, kde je nechte vychladnout. Pro malé děti není nutné sušenky mazat džemem, starším můžete namazat džemem.


1 rok+ KOKOSOVÉ MLÉKO



Suroviny

• 100 g dmBio kokosových chipsů (nebo strouhaného kokosu)

• 500 ml vody

• cedník a plátýnko

• sklenice


Postup:

Kokos zalijte horkou převařenou vodou (ne úplně vařící), nechte chvíli postát a potom důkladně rozmixujte (já jsem použila Nutribullet). Přeceďte přes plátýnko a skladujte v chladničce. Z tohoto množství jsem vyrobila asi 500 ml mléka


A nakonec jeden recept, který je spíš pro maminky a větší děti. A použila jsem v něm asi nejvíc testovaných produktů, jako třeba dmBio horkou čokoládu s kúskami brusníc, malín a čučoriedok.



2 roky+ KAKAOVO-BANÁNOVÝ CHLEBA S ČOKOLÁDOU  bezmléčný, bezvaječný, bez cukru



Suroviny:

• 300 g dmBio špaldové hladké mouky

• 70 g neodtučněné mandlové mouky ( nebo mletých mandlí )

• 50 ml dmBio kokosového oleje

• 200 g banánu ( cca 2 kusy )

• 40 g vlašských ořechů

• 30 g dmBio hrozinek

• 2 lžíce dmBio kakaa

• 3/4 dmBio bezfosfátového prášku do pečiva

• 80 ml dm Bio agávového sirupu( nebo rýžového, datlového ...)

• 150 ml kokosového mléka ( vyrobené z dmBIO kokosových chipsů )

• 1 lžička cejlonské skořice

• 1/4 lžičky dmBio mleté vanilky


Na polevu:

• 50 g dmBio horká čokoláda s kúskami brusníc, malín a čučoriedok

• 1 lžička dmBio kokosového oleje


Na ozdobu:

dmBio kokosové chipsy

• vlašské ořechy

• mrazem sušené maliny


Postup:

V misce smíchejte obě mouky s kakaem, kypřícím práškem, skořicí, vanilkou, přidejte namačkané banány, rozpuštěný olej, kokosové mléko a sirup. Vše promíchejte až vznikne hustější těsto a nakonec přimíchejte i hrozinky a nasekané ořechy. Formu na biskupský chleba vymažte kokosovým olejem, můžete vysypat i kokosem nebo mandlemi a přeložte do ní těsto. Dejte péct do trouby předehřáté na 170 stupňů asi na 40-50 minut. Upečený chleba přeložte na mřížku a po vychladnutí polijte čokoládou rozpuštěnou s kokosovým olejem a posypte malinami, ořechy a kokosem.



Na závěr bych chtěla za toto testování poděkovat Modrému koníku a doufám, že se všem vánoční pečení vydaří. Možná i s pomocí dmBIO výrobků.



#test_dm19 #recenzia


Vianoce za dverami s dmBio <3


Ahojte, dnes je tu druhá adventná nedeľa. Ako to len všetko uteká! Keď mi na začiatku decembra zazvonil kuriér s balíčkom dmBio a po otvorení ma ovanula vôňa badiánu a škorice 🙂, až vtedy mi došlo, že áno, už zanedlho sú tu ! 


Pre mňa budú tentoraz Vianoce špeciálne, keďže budeme prvýkrát ako rodina sj s našou polročnou dcérkou.


Ako som už spomenula vyššie, balík bol krásne zabalený a voňavý.



Obsahoval 10 výrobkov, ktoré si postupne predstavíme. 



V prvý večer som neodolala a kedže som bola vianočne naladená, urobili sme si Nealko vianočný punč, kde som hneď využila dmBio agávový sirup, ktorý sa stal jedným z mojich favoritov. Ale taktiež aj hrozienka dmBio. 



Na môj Nealko vianočný punč prikladám aj recept. 

  • Recept: 
  • 1 liter Cranberry džúsu 
  • 3 sáčky čaju (ja používam Winter Time) 
  • 1 polievková lyžica dmBio agávového sirupu
  • za hrsť dmBio hrozienok 
  • nakrájané ovocie (pomaranč, jablko, čo doma máte)
  • pár klinčekov

Všetko spolu prevariť a hotovo 🙂 


Odkedy som na materskej, naučila som sa aj raňajkovať. Vždy sa snažím, aby to bolo rýchle, jednoduché a zdravé (ach, tie popôrodné kilečká!).  Vyskúšala som výrobky aj do banánových lievancov či mojej oblúbenej ovsenej kaše, a bolo to mňam! 



Raňajky som si obmieňala a využívala vo veľkom dmBio kakao, dmBio kokosové chipsy, dmBio agávový sirup či dmBio hrozienka. 


Keďže energiu pri deťoch treba, občas sme si večer aj osladili a doplnili ju zdravým cukrom. Vyskúšala som špaldové palacinky či koláč Veľhory.



Mne Vianoce pripomína aj recept mojej Babičky Jablčkô, ktoré som upravila do zdravšej verzie 🙂 Tu je recept.



  • Recept: 
  • 3 ks väčších jabĺk 
  • bezlepkové piškóty / maslové sušienky 
  • dmBio Ghee maslo
  • dmBio agávový sirup
  • dmBio hrozienka 
  • škorica 
  • Postup: jabĺčka očistíme, prekrojíme, vydlabeme stred. Do toho stredu rozmrvíme piškóty, pridáme hrozienka, polejeme agávovým sirupom, dáme navrch trochu ghee masla. Všetko posypeme škoricou a necháme piecť v rúre na 180 stupňov asi 20-25 minút.  
  • Tip pre maškrtníkov 🙂 Keď je to horúce, pokojne pridať kopček vanilkovej zmrzliny či šľahačky. 



Nakoniec som nemohla vynechať ani pečenie medovníkov. Milujem ich zdobenie, aj keď tentokrát mi to pri malej trvalo 3 dni! :D 



Prvýkrát som použila aj dmBio špaldovú múku a určite nie posledný. Takto vyzerali medovníčky po zdobení 🙂 



Na záver mojej recenzie by som rada zhrnula a ohodnotila všetky výrobky. 

  • dmBio špaldová múka (za mňa skvelé, jemnejšia ako múky, s ktorými som doteraz pracovala. A čo ma prekvapilo, je omnoho svetlejšia, čiže na pohľad až tak nevidíte rozdiel medzi klasickou a špaldovou) 10/10
  • dmBio kakao (pekne tmavé, voňavé, pri použití chuťovo výrazné, ale ničím ma neprekvapilo ) 8/10 
  • dmBio hrozienka (chválim obal, ktorý sa dá znova pekne zatvoriť, hrozienka mäkkučké, veľké a bez stopiek, čiže super) 9/10
  • dmBio agávový sirup (toto je výrobok, ktorý som používala skoro denne odkedy ho mám, a v mojej špajzi sa už nachádza aj druhé balenie. Dnes ho už používam aj do kávy namiesto cukru, jednoduchšie spracovanie ako napríklad s medom) 
  • dmBio kokosové chipsy (samostatne mi až tak nechutili, ale na ozdobu alebo prídavok do kaše môže byť) 5/10
  • dmBio kokosový olej (vyskúšala som veľa druhov kokosového oleja, no po tomto testovaní je pre mňa dm top! Vôňa, chuť, presne ako mám rada. U mňa už bude mať čestné miesto ako v kuchyni, tak aj v kúpeľni na peeling či odličovanie) 10/10
  • dmBio kypriaci prášok (veľký rozdiel  oproti klasickému som nevidela, takže hodnotím dobre) 5/10
  • dmBio jahodový džem (ďaľší z mojich favoritov, ktorý budú mať u nás čestné miesto 🙂 Pekne hustý, akurát sladký, dosladený trstinovým cukrom) 10/10
  • dmBio Ghee maslo (maslo mi veľmi chutilo, pridávala som ho aj dcérke do príkrmu, použila na pečenie a varenie) 9/10
  • dmBio čokoláda s ovocím (tú som nestihla testovať, kedže ju môj drahý zbaštil na posedenie 🙂 Ale, kedže sa ani nepodelil, musím hodnotiť kladne) 10/10


Dúfam, že moja recenzia bude aspoň trocha nápomocná pri vašom vianočnom pečení.

A ja ďakujem Koníku a dm za možnosť testovať.


Pekný adventný večer 🙂 



#test_dm19 #recenzia


Tradičné a zároveň netradičné


Keď sa povie BIO, väčšinou sa ľudia rozdelia na dva tábory. Na jednu stranu sa pridajú zástancovia a na tú druhú ľudia, ktorí bio potravinami opovrhujú. Priznám sa, že som nikdy nepatrila do prvej skupiny zarytých zástancov, no po tomto testovaní možno aj zmením názor 🙂 


Musím však povedať, že úplne 100 %  a zarytý zástanca nebudem asi nikdy. V tomto prípade sa riadim svojim pocitom, že zlatá stredná cesta je fajn. 


Kde by som teda začala... Nie je to tak dávno, čo som sa prihlásila do súťaže s dm a na moje počudovanie som sa dostala medzi 10 ženičiek, ktorých úlohou bolo popasovať sa s vianočným pečením v zdravšej verzii. Úloha bola jasná a nadšenie obrovské. Najmä, keď domov dorazila takto starostlivo a voňavo zabalená krabica plná výrobkov 🙂 


Hneď po jej otvorení ma ovalila príjemná vôňa škorice a badiánu, čím ma starostlivo preniesli do atmosféry najkrajších sviatkov v roku. 


V liste, ktorý som obdržala, stálo týchto pár otázok, ktoré ma prinútili začať pomaly uvažovať o Vianociach, ktoré sú už naozaj za rohom a ani sa nenazdáme a budeme sedieť za štedrovečerným stolom 🙂 


... aby som odpovedala na otázky, ktoré v ňom sú, tak áno, na vianočnej vlne si už trošku fičím, keďže cez víkend ma navštívil brat, s ktorým si stále vymieňame mikulášske balíčky. Avšak, tohto roku pracuje mimo mesta, v ktorom žijem ja. Preto som sa s balíčkom pre neho musela potrápiť už pár dní predtým. Nemôžem opomenúť ani vianočnú výzdobu, ktorú začínam pomaly, ale isto, vyťahovať na svetlo sveta. No a čo sa týka vypekania, o to sa už postaral Koník s možnosťou testovania, za čo mu veľmi pekne ďakujem 🙂 


Testovací balíček obsahoval: 


- špaldovú múku

- zahustenú šťavu z agáve

- ghee maslo

- kakao

- čokoládu so sušeným ovocím

- jahodový džem

- kokosové chipsy

- hrozienka

- prášok do pečiva

- kokosový olej


Hneď v prvý deň testovania som sa rozhodla upiecť plnené medovníky, pri ktorých som vyskúšala hneď tri ingrediencie z dm balíčka. Konkrétne išlo o špaldovú múku, agáve šťavu a jahodový džem. 

Postupovala som podľa tohto receptu, akurát, že som upravila množstvo "cukru" (cukor som nahradila šťavou z agávy) a medu, aby neboli príliš sladké, keďže boli plnené džemom 🙂 


Z daných ingrediencií treba vypracovať cesto, najlepšie je aj preosiať múku a (cukor). Nuž, a cesto nechať odpočívať aspoň 3 hodiny v chladničke (čím dlhšie oddychuje, tým sa s ním lepšie pracuje). Potom klasicky povykrajujeme medovníky a do stredu jedného dáme malú kôpku džemu/lekváru a prikryjeme druhým medovníkom. Následne je potrebné poriadne popritláčať kraje, aby džem nevytiekol. Medovníky som piekla pri  180°C cca 7 minút a po vytiahnutí som ich poliala mliekom. Boli výborné, mäkké a určite ich budem robiť aj na Vianoce 🙂

Tu už máme výsledok:



Nasledujúci deň som sa rozhodla upiecť asi najjednoduchší a najobmeniteľnejší koláč vyskytujúci sa v slovenských domácnostiach, ktorý chutí s akýmkoľvek ovocím, či už sušeným, zaváraným alebo čerstvým.
V mojom podaní išlo o kakaovú bublaninu s kokosom a hrozienkami.


Recept na bublaninu nemám nijako presný, vždy ju robím od oka, takže ho sem neviem ani pridať. Ale vlastne načo aj, však? Každá gazdinka má určite ten svoj, overený 🙂 


Na tretí deň sme sa rozhodli vyskúšať nepečený a prudko zdravý dezert, oproti ostatným zákuskom v ňom absentovala múka, čo bola celkom príjemnú zmena 🙂


Skúsila som zmiešať hrnček mlieka s 1/4 hrnčeka chia semiačok a kúskom šťavy z agáve, potom som to poriadne rozmiešala, polovicu naliala do pohárov a nechala 5 minút napučať. Znova som to poriadne premiešala a nahádzala do pohárov pár hrozienok, kokosových chipsov a nasekanej čokolády s kúskami ovocia, zaliala druhou časťou chia zmesy a ozdobila. V chladničke to tuhlo asi 15-20 minút a vznikol fajn hustý a zdravý puding 🙂


Štvrtkové pečenie bolo tradičné a zároveň netradičné. Môžu za to mrkvové linecké koláčiky, ktorých výhodou je, že do cesta nepotrebujete pridávať cukor, pretože ich 🥕 príjemne osladí. 



Použila som 300g špaldovej múky, 200g najemno nastrúhanej mrkvy, 200g masla a kypriaci prášok tak od oka, zhruba necelú polovicu.
Ak by vám mrkva pustila príliš veľa vody, musíte samozrejme dosypovať múku, vzniklo cesto jemnej konzistencie, nelepivé a veľmi ľahko sa s ním dalo pracovať. Povykrajovala som si koláčiky, jedna časť bola celá a do tej druhej som vykrojila aj mini srdiečko, aby bolo pekne vidieť džem. Koláče sa piekli cca 8-10 minút pri teplote 200°C a po vychladení som ich pozliepala s jahodovým džemom. 



Po dlhých štyroch dňoch sladkej kúry sme si dopriali dva dni odpočinku na podojedanie všetkých dobrôt, nuž a v nedeľu sme sa v plnej sile pustili do kakaových tartaletiek s pribináčikovým krémom. 



Na košíčky potrebujeme: 


CESTO

  • 250g hladkej múky
  • 100g práškového cukru
  • 2 lyžice kakaa 
  • štipka soli 
  • 140g zmäknutého masla
  • 1 vajíčko

Múku, cukor, kakao a soľ zmiešame vo väčšej miske. Pridáme zmäknuté maslo a vajíčko a vypracujeme tuhé cesto. Zabalíme ho do potravinovej fólie a necháme odstáť v chladničke. Odležané cesto vyvaľkáme medzi potravinovými fóliami na hrúbku 0,5 cm. Vystelieme ním dno aj boky formičiek. Cesto popicháme vidličkou, prikryjeme papierom na pečenie a zaťažíme ryžou. Pečieme v predhriatej rúre približne 12 minút pri teplote 180°C. Upečené košíčky necháme vychladnúť.


Keďže som nemala formičky na tarteletky, upiekla som košíčky v muffinovej forme 🙂 Hrnčekom som vykrojila väčší kruh cesta, ktorý som položila na formu a malým pohárom som ho vtlačila dnu, aby mi vznikol pekný košíček 🙂 



Následne som už postupovala podľa receptu a košíčky prikryla papierom a zaťažila krúpami.


Keď košíčky vychladli, plnila som ich pribináčikovým krémom, ktorý si rýchlo a lacno pripravíte aj doma 🙂 Nehovoriac o tom, že je zdravší a bez množstva cukru a éčok 🙂 Potrebujete naň len tri suroviny, a to šľahačkovú smotanu, jemný tvaroh a vanilkový cukor. Všetky ingrediencie dokopy vymiešame a vznikne výborný hustý krém, po pridaní kakaa si ľahko vyčaríte aj čokoládového pribináčika 🙂 



Keďže sa mi konečne podarilo zhrnúť všetky recepty, rada by som prešla k samotnej recenzii produktov.


Začnem najčastejšie využitou surovinou, ktorou bola bezpochyby špaldová múka. K tejto múke musím povedať najmä to, že ma prekvapila jej biela farba, pretože pri iných špaldových múkach som zvyknutá skôr na jemne hnedú farbu, než na bielu. Na chuti jej to však neubralo, avšak voľným okom by som ju od klasickej bielej múky určite nerozoznala. Jediná nevýhoda, ktorú vidím v špaldovej múke (nie v tejto od dm, ale všeobecne), je tá, že koláče z nej sú o niečo tuhšie a ťažšie než z bielej múky, jednoducho podľa mňa nie sú dostatočne nadýchané. Ale zase, čo by sme neurobili pre svoje zdravie 🙂 V konečnom dôsledku teda múku hodnotím dobre a chutne 🙂 



Druhou najčastejšie využitou surovinou boli hrozienka. Musím ich len a len vyzdvihnúť, pretože za iných okolností ich neobľubujem najmä kvôli zvyškom stopiek, ktoré často obsahujú. Pri konzumácii nepríjemne praskajú pod zubami čo ma od nich naozaj odrádza a dlhé roky som ich nejedla. Priznám sa, že aj tieto dm hrozienka vo mne vyvolávali nepríjemné predstavy, no rozhodla som sa dať im šancu a poviem vám, nesklamali 🙂 Sú veľmi starostlivo obrané, takže na nich inkriminované stopky nebadať a preto odteraz budem hrozienka nie len kupovať, ale ich konečne aj jesť 🙂 


Ďalej som najčastejšie využívala šťavu z agáve na osladenie všetkých dobrôt. Tej sa nedá nič vytknúť je výborná, či už na osladenie čaju alebo zákuskov 🙂 Kto ešte nevyskúšal podobnú šťavu asi ho prekvapí trošku nahorklá chuť, ale netreba sa jej báť, v konečnom dôsledku je to sladidlo a horká chuť zmizne 🙂 


Kakao u mňa takisto uspelo asi 15 bodmi z desiatich. Chutí vynikajúco, neporovnateľne ináč než ostatné kakaa bežne dostupné v obchodoch. Má silne čokoládovú chuť čo ma na ňom veľmi milo prekvapilo a určite bude u mňa odteraz favoritom v oblasti kakaa. 


Ghee maslo som využila na poliatie parených buchiet a chutilo a voňalo výborne. Za jeho hlavné pozitívum hodnotím rýchle rozpúšťanie. Chutilo nám, ale popravde, nevidím veľký rozdiel medzi ním a klasickým maslom 😇



Prášok do pečiva je takisto bežnou surovinou využívanou pri pečení. Akurát, že nevidieť žiadny špeciálny rozdiel medzi tým, ktorý je klasický, a tým, ktorý je bio. Účel však splnil 🙂 


Čokoláda s malinami bola fajn spestrením aj bez pečenia. Bola príjemne horká a po toľkom sladkom upokojila a zneutralizovala chuťové poháriky 🙂 Chutila nám sama o sebe aj v dezertoch.


Čo sa týka jahodového džemu, ten bol fantastický. Obrovské kusiska ovocia potešili všetky zmysly, veľmi pekne voňal a ešte lepšie chutil. U nás doma si fičíme na domácich lekvároch najmä z malín, čiernych ríbezlí a sliviek, preto jahodový džem bol obrovským pôžitkom 🙂 


Nesmiem opomenúť ani kokosové chipsy. Musím sa však priznať, že tým som na chuť veľmi neprišla. Samé o sebe mi prišli trošku ako voňavý papier, chuťovo nevýrazné. Ale to bude asi môj osobný problém, nie každému chutí všetko 🙂 V kombinácii s hrozienkami alebo v koláči som ich však zjesť dokázala 🙂 


A napokon kokosový olej. Ten v našej kuchyni nie je žiadna novinka, využívam ho na zákusky, mäso, polevy, prosto hocičo. Nemám mu čo vytknúť, iba vypichnúť, že ho mám proste rada a je super 🙂 Nehovoriac o tom, že sa dá využiť aj na kozmetické a akékoľvek iné účely 🙂 


Nakoniec by som sa veľmi rada poďakovala spoločnosti dm a Koníku za túto skvelú možnosť testovania. Dúfam, že moja recenzia bude aspoň trošku prínosom. 

VĎAKA!


#test_dm19

#recenzia

Vianočné zdravé pečenie

Kedysi, keď boli naši drobci len niekde v našich snoch, nejak extra som sa nehrnula do pečenia, ani varenia. No tak, ako každá mamina, aj ja som sa pretransformovala z verzie party kočka do štádia kuchárka domáca, voľnočasová animátorka, personálna hygienička, spánková trénerka, osobná šoférka a tých nových aplikácií, ktorými som vybavená, by som mohla menovať celý zoznam. Veď to isto poznáte. Ako každá správna mama chcem aj ja pre svoje deti to najlepšie. Takže bežné rýchlo-stravenky boli vymenené za zdravú stravu. Zdokonalila som bežné recepty našich prababičiek o nové ingrediencie. Keďže máme s dcérkou intoleranciu na laktózu, všetky klasické mliečne produkty zamieňame za bezlaktózové a časom sme zamenili klasickú múku za špaldovú. Takto to išlo postupne, až z toho vzniklo zdravé stravovanie. Takže, zapojili sme sa aj do testovania balíčka z dm drogérie.



Dlho som zvažovala, čo a ako upiecť. Produktov bolo dosť veľa. Chcela som, aby to bolo efektívne a aby sme vyskúšali čo najviac produktov. No idú Vianoce, piecť ešte budeme, tak som zvolila jednoduchý perníkový recept, ktorý si môžete všetci ľahko vyskúšať. Poňali sme to vo vianočnom štýle, viď foto. Recept som vyhotovila na jeden plech, keďže som chcela zapojiť aj našich dvoch drobcov, nech nevykrajujeme pol dňa. Ak chcete viac, len si zdvojnásobte množstvo. 



Do misky sme dali 200g špaldovej múky, ktorá je jemne mletá a pracuje sa s ňou tak dobre, ako s hladkou.


Počas miešania deti ochutnávali cesto a ďaľšie produkty. Medzi nimi aj jahodový džem, ten bol lahodný, a čokoládu, tej si dali troška. No vyhral džem. Dáme ich do koláča, no to až nabudúce. Po vymiesení cestíčka sme si omúčili špaldou dosku a vyvaľkali ho. Medzi tým sme si ešte vytreli plech maslom ghee, ktoré je chuťou ako obyčajné maslo. Čo je pre nás výhra. Keďže neobsahuje laktózu, určite ho budeme kupovať miesto obyčajného masla.


Perníčky sme si pekne povykrajovali. Pokiaľ sa vám bude cesto lepiť, pridajte doň trochu múky alebo na dosku rozsypte viac.  Poukladali sme ich na pekáč a po vrchu sme ich potreli bio kokosovým olejom. Musím zistiť, či sa dá na ňom vyprážať.  Ešte sme tam pridali hrozienka, tie boli chuťou skvelé, sladučké. Treba ich do perníčka viac zatlačiť, nech hrozienko nevypadne. 


Rúru sme si vyhriali na 190°C a piekli sme cca 15-20min. Potom sme si ich veselo zdobili a ochutnávali. Hneď po dopečení sú mäkké. Nám neostal ani jeden, no ak ich budete chcieť papať neskôr, určite si ich dajte spolu s chlebom, nech také aj ostanú.


        

Prajeme vám dobrú chuť! U nás to vyzerá a vonia vianočne. 




 #test_dm19

#recenzia

Testovanie/pečenie s dmBio produktami

Milé žienky, maminky, babinky,


mala som to šťastie a vybrali ma na testovanie dm produktov. Balík ma veľmi potešil, bol krásne a milo zabalený, taký celý na spapanie.



U nás je pečenie na dennom poriadku, tak som sa veľmi potešila, že vyskúšam nové produkty. Do dm drogérie chodím každý týžden a isto siahnem po viacerých testovaných veciach opäť.

V balíčku bolo kakao, agáve sirup, špaldová múka, hrozienka, jahôdkový lekvár, kokosové chipsy, kokosový olej, ghee maslo, kypriaci prášok do pečiva.

Ako prvé som uvarila mliečny kuskus, ten zbožňujú aj kolegovia v práci. Použila som kuskus, mandlové mlieko dm, agáve sirup, dm bio jablkovú výživu.



Potom som spravila jahodové mini cheescaky. Boli famózne. Stavila som na zdravšiu verziu a použila som pomleté vločky, ghee maslo a agáve na mini korpusy do košíčkov. Plnka bola mascarpone, tvaroh, hnedý cukor a jahody. Na vrch som zahriala jahodovy dzem, krásne sa leskol.



Jahodové crumble je tiež super zdravá maškrta aj na raňajky. Použila som špaldovú múku, jahody (ovocie je volitelné), agáve sirup, pomleté vločky, zmes orieškov, kokosové chipsy, trošku kokosového oleja, hrozienka. Môžte si to dať ako zdravú maškrtu na chrumkanie alebo do pohárikov a zaliať jogurtom či smotanou a super to zmäkne.



Nakoniec som urobila bezlepkové, bezmliečne, bez cukru mafinky a perníkové mafinky,

keď sa nám blížia tie Vianoce. V prvých bez múky som použila len pomleté mandle, agáve sirup, ghee maslo a kypriaci prášok. 

Perníkové mafinky krásne rozvoňali celý byt. Dnu som dala jahodový lekvár. Použila som aj kakao z dm ale oproti klasickému holandskému sa mi zdá dosť bledé a chuťovo slabé. 


Ďakujem za možnosť vyskúšať produkty dm na pečenie. Isto sa stanú súčasťou našej kuchyni... 🙂


#test_dm19 #recenzia

Aj medovníčky bez cukru

Testovanie dm produktov ma veľmi, ale veľmi potešilo, keďže tie potraviny nakupujem už dlho a sú súčasťou našej kuchyne pravidelne.


Najviac z toho všetkého ma potešilo masielko GHEE.


Môj ďalší recept boli palacinky. Tie moje som spravila z dvoch vajíčok, agáve sirupu, celozrnnej múky, troška kokosáča, mandľového mlieka a ideme na to. Poviem vám, bála som sa, či sa mi cesto nebude lepiť, ale nelepilo sa a palacinky boli úplne ľahučké. Osladili sme si ich potom agáve a džemom a ledva som ich stihla pofotiť, hneď boli fuč. Džem je u nás doma pravidelne, využívam ho stále. Je veľmi dobrý chuťou, nie je extrémne presladený a skvele sa rozotiera, čo môžete vidieť aj na jednej fotke, kde som ho využila na koláč pre manžela do práce.


Ďalší recept bol raw datľový koláčik. Do tohto koláča som zakomponovala kakao z dm, agáve sirup, rozmixované hrozienka a ďatle. Druhá vrstva bola arašidové maslo a duchutila som ho roztopenou čokoládu s malinami, ktorá je presne podľa môjho gusta - nie je sladká, čo ja milujem. Akurát nie je určená na roztápanie, lebo sa veľmi lámala, ale ja som presne takto potrebovala vyvážiť chuť koláča. Manželovi som mala napiecť sladký a šťavnatý koláčik, keďže mal narodeniny a je u nich zvykom, že vždy niekto niečo donesie. Ja som zvolila piškótové cesto, ktoré bolo s použitím kypriaceho prášku z dm lahodné a ľahučké. Použila som taktiež múku, ktorú som dostala na testovanie, a je veľmi jemná, čo mi vyhovuje, lebo viaceré múky na trhu z tohto druhu sú veľmi ťažké a nemám s nimi veľmi dobrú skúsenosť. Táto bola najlepšia, ktorá sa mi dostala pod ruky. Koláčik som potom natrela dm džemíkom. 



Posledný recept boli moje netradičné medovníčky.


A tu je ich recept:

100 g masla

500g celozrnnej múky z dm

Agáve sirup 5 lyžíc

2 PL kakaa z dm

5 PL medu

2 PL nasekaných vločiek z dm

2 PL nasekaných ľanových semienok z dm

1 PL chia semiačok

5vajec



Cesto sa síce troška ťažšie vaľkalo, ale medovníčky sú hneď mäkké. Pečiem 10 minút na 180°C a predtým potriem vajíčkom.


Toto testovanie mi rozšírilo obzory, keďže kypriaci prášok ani ghee maslo som predtým nemala a som veľmi spokojná. Dm potraviny odporúčam, podľa mňa je to jedna z naj značiek pre svoje kvality a cenu.


#test_dm19 #recenzia


... ako som s dm-kou vypekala 🙂


Som mamičkou dvoch detičiek, ktoré radi mlsajú všakovaké dobrotky, avšak, ... nie som zrovna zástanca cukroviniek z obchodov a preto rúra u nás frčííííí nonstop. Pečiem takmer denne a zastávam názor, že sa dá žiť aj ZDRAVO, aj CHUTNE. A keďže aj kváskujem, kuchyňa je taká moja izbietka, kde trávim veľmi veľa času. Priznávam však, že som v nej dobrovoľne a rada. Moji dvaja pomocníci sú zohratá dvojka. Čo jeden nasype či naleje, druhý vysype a rozleje. Testovačka z dm-ky bola výzva a kontrolky hneď blikali na poplach. Takmer všetky testovacie „vecičky“ dôverne poznám. Veľmi, veľmi, veľmi som sa potešila, že ma na TESTOVAČKU vybrali.

Kuriééééééér prišiel juchúúúúú.



Testovala som:
• dmBio špaldová múka T 630
• dmBio zahustená šťava z agáve
• dmBio jahodový džem
• dmBio panenský kokosový olej
• dmBio hrozienka
• dmBio maslo ghee
• dmBio kakao
• dmBio sušené kokosové chipsy
• dmBio horká čokoláda s kúskami brusníc, malín a čučoriedok
• dmBio prášok do pečiva


• dmBio špaldová múka T 630

Ako správna kváskovačka som múku použila na chlebííííííík. Na kvalitnej múke si potrpím a naozaj táto múka bola skvelá. Veľmi dobre sa mi s cestom pracovalo a chlebík bol veľmi chutný - mňamkový. 


KVÁSKOVÝ CHLIEB

• dmBio zahustená šťava z agáve

• dmBio panenský kokosový olej

• dmBio horká čokoláda s kúskami brusníc, malín a čučoriedok


MUFFINY

Kokosový olej má u nás doma svoje čestné miesto predovšetkým v kúpeľni, pretože je neskutočný ako náhrada za akékoľvek telové mlieko. Avšak v kuchyni ho používam predovšetkým na raw tortičky. Bio panenský za studena lisovaný je TOP a iný ani nekupujem. Spolu s agáve šťavou, ktorú používam namiesto cukru, som vykúzlila muffinky, ktoré zmizli rýchlosťou blesku a dovnútra som dala kulilinček čokoládky. Áno, kulilinček, pretože akosi mi mizla z taniera rovno do úst. Bola mňamková, horká čokoláda v kombinácii s kúskami brusníc, malín a čučoriedok je pre mňa častá voľba.


• dmBio jahodový džem

Jablkovo-pohánkové placečky na Ghee masielku ! Ólaláááá, odporúčam každému. Nemáme veľmi možnosť domácich džemov a preto pozorne čítam zloženie džemu, ktorý kupujem. Bez pridaného cukru, bez konzervačných látok a Bio je pre mňa vždy správna voľba. Džem z dm-ky splnil moje kritéria. A naviac tie kúsky jahôd, hmmm mlsanička.


• dmBio maslo ghee
• dmBio kakao

• dmBio hrozienka


KAKAOVÝ a TVAROHOVÝ ZÁVIN


Ďalšia kvásková testovačka. Záviny robím veľmi často, predovšetkým kakaový a tvarohový. Kakao hodnotím z 10 bodov na 10. Je také jemnučké a vôbec nie je také hrudkové ako niektoré značky kakaa bývajú.


• dmBio prášok do pečiva

Tortička k narodeninkám pre nášho 7-ročného oslávenca.

Všetko, čo zostalo, našlo svoje miesto v tortičke, ktorú som piekla synčekovi v čase testovania k narodeninkám.


1. dmBio špaldová múka T 630 - skvelá múka pre všetkých, odporúčam. Pre mňa ako kváskovačku splnila všetky kritéria.
2. dmBio zahustená šťava z agáve - sladká a zdravá náhrada cukru, šup do obchodu pre ňu.
3. dmBio jahodový džem - mňamkový s kúskami jahôd, bez konzervačných látok, TOP.
4. dmBio panenský kokosový olej - DOKONALÝ pomocník v kúpeľni i v kuchyni.
5. dmBio hrozienka - tieto hrozienka hodnotím najvyšším možným bodovým skóre. Často sa mi stáva, že sú niektoré hrozienka od výrobcov čierne a majú aj tvrdé "kostrnky". Tieto boli skvelé, mäkkučké, chutné.
6. dmBio maslo ghee - pre mňa najlepšia vecička z balíčka, používam dennodenno do všetkého.
7. dmBio kakao - jemné a voňavé, jednoducho kakao ako sa patrí.
8. dmBio sušené kokosové chipsy - priznám sa, že tieto chipsy veľmi neobľubujem. Hoci po otvorení sú chutné, na druhý deň sú gumové. Ale pre veľkých milovníkov kokosu odporúčam.
9. dmBio horká čokoláda s kúskami brusníc, malín a čučoriedok - zmizla behom minútky, snáď ako recenzia stačí, hihi.
10.dmBio prášok do pečiva - PDP bez fosfátov je pre mňa dôležité kritérium - vďaka zaň.


Krásne nastávajúce sviatky a ešte raz ĎAKUJEM !



#test_dm19 #recenzia


Vianočný čas s dmBio


Pred dvoma týždňami u nás zazvonil ujo kuriér. Privítala som ho krásna, s uterákom na hlave a s maskou na tvári, ale hrdo som si balík prevzala.


Po jeho otvorení som ostala prekvapená, aký voňavý dopis sa v krabici spolu s dobrotami na testovanie ukrýval.


Vôňa škorice mi pripomenula Vianoce a ja som sa na chvíľu zastavila a zamyslela sa, ako čas neskutočne letí. Ideme určitým rituálom práca, škôlka, domácnosť. Veď to určite mnohé poznáte.


Po prezretí balíčka mi hneď prebehlo hlavou, čo všetko budeme piecť. Toľko možností. A tak aj vďaka testovaniu sa u nás začalo zvianočnievať o kúsok skôr, ako po iné roky.


V dnešnej dobe asi ťažko hľadať človeka, ktorý by nepoznal, alebo aspoň nepočul o BIO produktoch. 


Ja som za zdravšie verzie, ale zas, priznám sa, naša rodina nie je 100 % Bio. Ale po testovaní percento u mňa stúpa.


Mali sme možnosť testovať 10 produktov dmBio.

  • dmBio špaldová múka T630;
  • dmBiohrozienka;
  • dmBio jahodový džem;
  • dmBio horká čokoláda s kúskami brusníc, malín a čučoriedok;
  • dmBio kokosove chipsy;
  • dmBio kypriaci prášok;
  • dmBio agávový sirup;
  • dmBio ghee maslo,
  • dmBio kakao;
  • dmBio kokosový olej;

dmBio špaldová múka

Špaldovú múku zvyknem používať relatívne často a takmer všade ňou nahrádzam tú klasickú. No prave táto má prekvapila, ako jemne bola zomletá, a možno aj práve preto má dmBio špaldová múka svetlejšiu farbu ako tá, čo používam. 

dmBio hrozienka

U nás hrozienka nie sú extra obľúbené, ale tieto teda prekvapili. Musím vyzdvihnúť ich výraznejšiu chuť a pravdepodobne veľmi dôsledný zber, pretože sme nenašli ani jednu stopku. Práve pre tieto stopky sme hrozienka v minulosti odsunuli na nižší stupeň obľúbenosti. Ďalšie plus pre mňa je obal, ktorý sa dal pekne otvoriť a následne po zatvorení zalepiť páskou na obale. Tak hrozienka ostanú čerstvé a hlavne ostanú v balíčku a nie po celej poličke v kuchyni.

dmBio jahodový džem

Ten u nás zabodoval a boli sme aj dokúpiť. Krásna červená farba a kúsky jahôd mu dávajú body naviac. Nie extra sladký, ale zase nie ani kyslý, presne taký akurát.

dmBio kokosové chipsy

Pre nás nič extra, priznám sa, že som čakala od nich viac. Mne sa najlepšie osvečili na dozdobenie suchých koláčikov a dezertov. Vôňa bola krásna, no chuť pre nás nie. 

dmBio čokoláda s kúskami malín,brusníc a čucoriedok

Stretla som sa s ňou prvýkrát. Extra horká a kúsky ovocia jej len pridali na hodnote. Môžem konštatovať, že chuť horkej kakaovej čokolády a kyslého bobulovitého ovocia sa im vydarila.

dmBio kypriaci prášok

Na prvý pohľad som nezbadala žiadny rozdiel oproti klasickému kypriacemu prášku. No neskôr som zistila, že koláče máme pekne nadýchané aj keď sme použili polovičné množstvo. 

dmBio agávový sirup 

S týmto sirupom som ja mala premiéru. Využili sme ho nie len pri varení a pečení, ale aj na prípravu nápojov. Najviac prekvapila jeho intenzívna ovocná sladkosť a práve touto si nás získal a dostal čestné miesto v našej domácnosti.

dmBio Ghee maslo

O tomto masle som už počula viackrát a aj vďaka testu dm som mala tú česť zoznámiť sa s ním prvýkrát. Chuť a vôňa prečkala moje očakávania. Jeho veľkou výhodou je možnosť zohrievať ho aj na vysoké teploty bez spálenia. Nahradila som ním olej vo všetkých receptoch a myslím, že neuškodilo ale pomohlo. 

dmBio kakao 

U mňa sa dostalo na prvú priečku z produktov, ktoré sme mali možnosť testovať. Neskutočná chuť, vôňa a tá jeho farba. Naozaj ho stačí pridať oveľa menej ako klasického kakaa. U nás sa osvečilo aj horúce kakao s marshmallow. A teda, tomúto produktu ja ostávam verná a bude hlavný pri príprave našich vianočných koláčov.

dmBio kokosový olej 

Tak tento je tiež zázračný. Keď som ho otvorila, jeho vôňa ma lákala k ochutnaniu. 

Využívali sme ho na pečenie a vyprážanie sladkých dobrôt. Krásne doplnilo chuť palaciniek a lievancov. Jeho veľkou výhodou je aj jeho použiteľnosť v kúpelni. Na pokožke sa okamžite topí a zanecháva pocit jemnosti. 

Jeho cena je veľmi priaznivá na uvedený objem.


V závere Vám pridám pár receptov, ktoré sme počas testovania skúšali. V článku som už spomínala, že mojím najväčším favoritom je kakao, a tak sme ho využívali často.


Kakaovo-tvarohové slimáky 


  • 250 g hrudkovitého tvarohu 
  • 50 ml mlieka
  • 50 ml oleja
  • 250 g hladkej múky
  • 100 g trstinového cukru
  • pol balíčka dmBio kypriaceho prášku
  • 40 g rozpusteného masla
  • 40 g dm bio kakaa
  • cukor na ochutenie

Príprava je veľmi jednoduchá! Rúru zapneme na 180 °C. Do veľkej misy dáme tvaroh, vidličkou ho rozpučíme, pridáme cukor, mlieko a olej, premiešame a nakoniec prisypeme múku zmiešanú s kypriacim práškom a rukou spracujeme na pevné cesto. Hneď ho aj vyvaľkáme na pomúčenej doske do tvaru obdĺžnika, potrieme vrch rozpusteným maslom, posypeme nahrubo kakaom a napokon ešte cukrom, zrolujeme z dlhšej časti a nakrájame na 1,5 cm hrubé slimáky. Tie uložíme na plech vystlaný papierom na pečenie, vrch potrieme ešte mliekom a dáme piecť na 20-23 minút. Užite si ich!


Makové hviezdičky 



Budeme potrebovať:

  • 270 g dmBio špaldovej múky
  • 60 g maku (ja som použila mletý, ale môže byť aj celý)
  • 100 g kukuričného škrobu
  • 200 g masla
  • 100 g práškového cukru
  • 4 žĺtka 
  • 1 lyžička dm bio kupriaceho prášku
  • 100 g dm bio horkej čokolády s kúskami ovocia 

V jednej mise zmiešame múku, škrob, mak a kypriaci prášok. V druhej mise vyšľaháme maslo s práškovým cukrom a postupne pridávame žĺtky. Primiešame múčnu zmes a vypracujeme pevné, hladké cesto (ak treba, pridáme ešte trocha múky). Cesto zabalíme do fólie a uložíme na cca 30 min do chladničky. Rúru zapneme na 180 °C. Plechy vystelieme papierom na pečenie. Cesto vyvaľkáme na pomúčenej doske a vykrajujeme z neho hviezdičky (alebo ľubovoľné tvary). Ukladáme ich na plech a pečieme cca 12 minút. Po upečení necháme chvíľu vychladnúť na plechu. Takto pokračujeme so zvyškom cesta. Pred podávaním si rozpustíme čokoládu vo vodnom kúpeli a polovicu keksíkov do nej namáčame. Uložíme schnúť na papier na pečenie.


Kakaové linecké koláčiky


Budeme potrebovať:

  • 230 g dm bio špaldovej múky
  • 25 g dm bio kakaa 
  • 200 g masla
  • 100 g práškového cukru
  • 1/2 balíčka dm bio kypriaceho prášku
  • 1 lyžička vanilkoveho extraktu
  • ľubovoľný džem u nás použitý dm bio jahodový

V mise si zmiešame múku s kakaom, cukrom a kypriacim práškom. Pridáme maslo a vanilkový extrakt a spracujeme na pevné cesto. Zabalíme do potravinárskej fólie a uložíme na pol hodinu do chladničky. Rúru zapneme na 170°C, cesto vyvaľkáme na pomúčenej doske a vykrajujeme ľubovoľné tvary. Uložíme ich na plech vystlaný papierom na pečenie a dáme piecť na cca 12-15 min, treba to kontrolovať. Vyberieme a necháme vychladnúť a potom zlepujeme džemom.


Jablkovo - kakaový perník 



Pri tomto recepte nepotrebujete žiaden mixér a ušpiníte iba jednu misku. Je to rýchlovka. Perník je šťavnatý a dlho vydrží vlhký. A tá vôňa...

Rozmery plechu cca 23x30cm. Použite radšej menší plech, alebo tortovú formu s vyšším okrajom, aby z perníka nebola placka.

Budeme potrebovať: 

  • 300 g polohrubá múka
  • 200 g kryštál cukor
  • 3 PL dmBio kakaa
  • 100 ml oleja
  • 100 ml mlieka
  • 2 vajíčka 
  • 3 nastrúhané jabĺčka
  • 1 KL dmBio kypriaci prášok
  • 1 KL perníkového korenia

Rúru predohrejeme na 180 stupňov. Múku, cukor, kakao, perníkové korenie a kypriaci prášok zmiešame vo väčšej miske. Jablká nahrubo nastrúhame a pridáme ich k zmesi spolu s vajcami, mliekom a olejom.

Plech vymastíme a vysypeme múkou. Zmes z misy vylejeme na plech a stierkou uhladíme.

Koláč pečieme asi 25 minút a podávame ku kávičke. Môžeme poliať ľubovoľnou polevou, alebo len zasnežiť cukrom.


Testovanie prebehlo extrémne rýchlo a veľa mi dalo. Mám v pláne piecť oveľa viac suchých koláčikov a dezertov. Určite sa s receptom a výsledkom pochválim aj tu na Modrom koníku.

Vďaka testovaniu sme mohli začať s Vianocami trocha skôr, a tak si užívať toto čarovné obdobie o niečo dlhšie.

Samozrejme, produkty budem využívať nie len počas sviatkov, ale aj počas celého roka.

Ešte raz ďakujeme, že aj ja som si mohla vyskúšať čo testovanie obnáša. A aj vďaka testovaniu sme si vytvorili náš adventý kalendár, ktorý nám obdivuje každá návšteva.




#test_dm19 #recenzia 


Pečeme dětem s dmBio


Dobrý den,

jsem šťastná mama 4leté Simonky a 18měsíčního Deniska, pro které ráda vařím a peču,

proto mě velmi potěšilo, že jsem byla vybraná na toto vánoční testování a mohla jsem si vyzkoušet nějaké nové dmBio produkty.


V mojí recenzi najdete hlavně zdravější varianty vánočních koláčků pro menší i větší děti, tak jestli nevíte, co dětem upéct, můžete nakouknout 🙂 

Všechny recepty budou uveřejněné i na mém fcb blogu "Recepty od Katriony".



Na testování jsem dostala krásně zabalený balíček a na pomoc s vybalováním jsem si vzala nejmladšího syna, který je velký zvědavec a svého úkolu se zhostil víc, než dobře 🙂

A my si můžeme představit všech 10 testovaných dmBio produktů.



  1. dmBio špaldová múka T630  - špaldovou hladkou mouku poznám velmi dobře, jinou doma ani nepoužívám. Peču s ní nasladko i naslano, používám jí i při vaření, třeba na halušky nebo pirohy. Tuto konkrétní z dm jsem měla možnost vyzkoušet poprvé a byla jsem s ní velmi spokojená. Použila jsem jí v mnoha receptech a nezůstalo mi ani zrníčko.
  2. dmBio zahustená šťava z agáve - agávový sirup už jsem doma neměla hodně dávno. Kvůli vysokému obsahu glukózy ho už nepoužívám, ale z dm jsem si velmi oblíbila rýžový sirup a teď nově i sirup z kokosových květů. Nicméně jsem agávový sirup použila do kakaového chleba.
  3. dmBio jahodový džem - tento džem je naprosto výborný, má krásnou jahodovou barvu a chuť, dokonce v něm najdete i kousky jahod. Jde snadno roztírat, není přehnaně sladký a nejlepší na něm je, že při výrobě byl použit jablkový pektin a na oslazení třtinový cukr, je to teda velmi kvalitní produkt. Mladší syn na něj má sice ještě dost času, ale starší dceři velmi chutnal, hlavně namazaný v lineckém cukroví. Asi budu muset koupit další 🙂
  4. dmBio panenský kokosový olej - kokosový olej má svoje místo v mojí kuchyni už hodně dlouho, používám ho do snídaňových kaší, na opékání lívanců/palačinek nebo do pečení. Tento z dm jsem měla možnost ochutnat poprvé a už po otevření mě potěšila příjemná kokosová vůně. Je to asi jeden z nejlepších kokosáků, které jsem doma měla a upekla jsem z něj třeba linecký mrkvový koláč nebo ovesné sušenky.
  5. dmBio hrozienka - tyto hrozinky jsou super, mladší syn jich nikdy nemá dost a neváhá překonávat různé překážky jenom aby se k nim dostal a já mu je ráda dopřeju, protože hrozinky jsou nesířené a pěstované ekologicky. A to, co z hrozinek zbylo, jsem použila do mrkvového koláče a kakaového chleba. Ozdobila jsem i perníčky a nakonec jsem musela pro syna dojít koupit ještě jedno balení k Mikuláši
  6. dmBio maslo ghee - ghee máslo nesmí u nás v kuchyni nikdy chybět, protože neobsahuje mléčnou bílkovinu a je zdrojem kvalitních tuků a vitamínů. Přidávala jsem ho synovi do prvních příkrmů. Protože se nepřipaluje ani při vysokých teplotách, používám ho nejčastěji do teplé kuchyně, restuji na něm maso, zeleninu, palačinky, dělám polévky nebo ho přidávám do snídaňových kaší. Párkrát jsem už měla doma i toto dmBio ghee a byla jsem s ním velmi spokojená.
  7. dmBio kakao - má příjemnou chuť a vůni, akorát se mi hodilo do kakaového chleba.
  8. dmBio sušené kokosové chipsy - další pro mě známý výrobek, který si pravidelně kupuji. Chipsy používám nejčastěji do kaší nebo i na výrobu kokosového mléka. Dcera je má ráda i jen tak samotné jako pamlsek.
  9. dmBio horká čokoláda s kúskami brusníc, malín a čučoriedok - další velmi kvalitní čokoláda, která je docela hořká a uvnitř najdete malé kousky sušeného ovoce. Čast jsem použila na polití kakaového chleba a zbytek jaksi někam zmizel. Z toho usuzuji, že chutnala.
  10. dmBio prášok do pečiva - je bezfosfátový a díky tomu je pečení mnohem zdravější. Pravidelně si ho chodím do dm kupovat a jsem s ním dlouhodobě spokojená.

A když už poznáme všechny testované produkty, tak pojďme na to vánoční pečení a začneme hned tou dmBio špaldovou múkou a perníčkami, které jsem pekla pro starší dceru.



1 rok+ PERNÍČKY s mandlovou moukou 



Suroviny: (1,5 plechu)

• 75 g dmBio špaldové hladké mouky

• 50 g žitné (ražné) hladké mouky

• 50 g neodtučněné mandlové mouky (nebo namleté mandle)

• 15 g přírodního třtinového cukru

• 45 ml medu

• 40 g másla

• 1 vejce (+ 1/2 na potření)

• 1/4 lžičky jedlé sody

• 1 lžička perníkového koření

• 1/2 lžičky cejlonské skořice

• štipka dmBio vanilky

dmBio hrozinky

• mandle


Postup:

Do misky si odvažte špaldovou, žitnou a mandlovou mouku, přimíchejte sodu, koření a přidejte změklé máslo, med a vajíčko v kuchyňském robotu nebo ručně vymíchejte hladké těsto, které bude trochu lepit. Těsto zabalte do potravinářské folie a minimálně na 2 hodiny ho uložte do chladničky (když ho v chladničce necháte delší dobu, tak ho vyndejte aspoň hodinu před použitím, aby mělo čas změknout). Z těsta vyválejte plát silný 3-5mm. A vykrájejte libovolné tvary, které přeneste na plech s pečicím papírem nebo podložkou. Jestli chcete mít medovníky lesklé, můžete je potřít důkladně rozšlehaným vajíčkem a ozdobit mandlemi a hrozinkami. Medovníky pečte v troubě vyhřáté na 170 stupňů asi 8-10 minut ve vrchní části trouby.

Hned po upečení přendejte medovníky na mřížku nebo podložku a po zchladnutí je uložte do krabice nejlépe s překrojeným jablkem.



A perníčky ze špaldové mouky jsem upekla i pro mladšího syna, akorát  v trochu zdravější variantě bez cukru.


1 rok+ PERNÍČKY s medem nebo datlovým sirupem 



Suroviny: (1,5 plechu)

• 180 g dmBio špaldové hladké mouky

• 60 ml medu nebo datlového sirupu

• 40 g másla

• 1 vejce (+ 1/2 na potření)

• 1/4 lžičky jedlé sody

• 1 lžička perníkového koření

• 1/2 lžičky cejlonské skořice

• štipka dmBio vanilky


Postup:

Do misky si odvažte špaldovou mouku, přimíchejte sodu a koření, přidejte změklé máslo, vajíčko a med nebo datlový sirup. V kuchyňském robotu nebo ručně vymíchejte hladké těsto, které bude trochu lepit. Těsto zabalte do potravinářské folie a minimálně na 2 hodiny ho uložte do chladničky (když ho v chladničce necháte delší dobu, tak ho vyndejte aspoň hodinu před použitím, aby mělo čas změknout). Z těsta vyválejte plát silný 3-5mm a vykrájejte libovolné tvary, které přeneste na plech s pečicím papírem nebo podložkou. Jestli chcete mít medovníky lesklé, můžete je potřít důkladně rozšlehaným vajíčkem a ozdobit mandlemi a hrozinkami. Medovníky pečte v troubě vyhřáté na 170 stupňů asi 8-10 minut ve vrchní části trouby. Hned po upečení přendejte medovníky na mřížku nebo podložku a po zchladnutí je uložte do krabice nejlépe s překrojeným jablkem.


Ze stejného těsta jsem potom ještě dětem upekla i mikulášské perníky.



A tady je i jeden recept pro děti s nějakým tím potravinovým omezením. Chutná to sice jako perník, ale jsou to spíš takové sušenky podobné těm z lineckého těsta. Recept je bezmléčný a využila jsem v něm dmBio ghee máslo, které je zbavené mléčné bílkoviny.



POHANKOVÉ PERNÍKOVÉ SUŠENKY bez cukru, lepku, vajec a mléka



Suroviny:

• 60 g sušených švestek

• 20 ml rýžového sirupu ( nebo datlového ... )

• 150 g hladké pohankové mouky

• 70 g dmBio ghee

• 1/4 lžičky jedlé sody

• 1/2 lžičky perníkového koření

• 1/2 lžičky cejlonské skořice

• špetka dmBio vanilky


Postup:

Švestky dejte namočit do vody na pár hodin, potom vodu slijte, přidejte rozpuštěné ghee, sirup, koření a ponorným mixérem rozmixujte dohladka. V misce promíchejte pohankovou mouku se sodou a přidejte švestkovou směs, zamíchejte a vypracujte měkké těsto, které zabalte do potravinářské folie a dejte odpočinout do chladničky na 1-2 hodiny. Po zchladnutí těsto vyválejte na plát tenký asi 3-5mm a vykrajujte tvary, které přeneste na plech s pečicím papírem nebo podložkou. Pečte v troubě vyhřáté na 170 stupňů asi 10 minut ve vrchní části trouby.


Chtěla jsem upéct i nějaké sušenky vhodné pro děti mladší 1 roku, které budou bez cukru, bezvaječné, bezmléčné a při použití speciálních ovesných vloček můžou být i bezlepkové. A na tento úkol se mi perfektně hodilo moje oblíbené ghee máslo nebo i dm Bio kokosový olej.



7-8 m+ JABLKOVO-OVESNÉ SUŠENKY  bez cukru, mléka a vajec



Suroviny: (na 24 kusů)

• 100 g ovesných vloček rozemletých na mouku

• 30-40 g dmBio ghee nebo dmBio kokosového oleje

• 100 g očištěných jablek

 

Postup:

Jablka nastrouhejte na jemném struhadle, šťávu nevylévejte. K jablkám přidejte najemno namleté ovesné vločky a změklé ghee nebo kokosový olej. Po zamíchání vznikne lepivé těsto, které je nutné uložit aspoň na 1-2 hodiny do chladničky. Vločky nasají šťávu z jablka a těsto krásně ztuhne. Kdyby bylo stále měkké, tak přidejte ještě trochu ovesné mouky. Ideálně přes fólii vyválejte těsto na silnější plát, asi 5 mm, i víc, a vykrájejte libovolné tvary. Dá se použít i razítko. Sušenky přeneste na pekáč vyložený pečicím papírem nebo fólií a pečte v troubě předehřáté na 170 stupňů asi 15 minut. Upečené sušenky dejte vychladnout na mřížku. Tyto sušenky jsou dost trvanlivé a v uzavřené nádobě vydrží přes svátky.


1 rok+ JABLKOVO-OVESNÉ SUŠENKY SE SKOŘICÍ


Suroviny: (na 1 plech)

• 130 g ovesných vloček rozmixovaných na mouku

• 30 g neodtučněné mandlové mouky (nebo namletých mandlí)

• 100 g očištěných jablek

• 20 g másla ( nebo ghee, kokosový olej )

• 25 ml rýžového sirupu

• 1 lžička cejlonské skořice

• dmBio vanilka


Postup:

Jablka nastrouhejte na jemném struhadle, šťávu nevylévejte. K jablkám přidejte najemno namleté ovesné vločky, mandlovou mouku, skořici, vanilku, sirup a změklé máslo. Po zamíchání vznikne lepivé těsto, které je nutné uložit aspoň na 1-2 hodiny do chladničky. Vločky nasají šťávu z jablka a těsto krásně ztuhne, kdyby bylo stále měkké, tak přidejte ještě trochu ovesné mouk. Ideálně přes fólii vyválejte těsto na silnější plát, asi 5 mm a vykrájejte libovolné tvary. Dá se použít i razítko. Sušenky přeneste na pekáč vyložený pečicím papírem nebo fólií a pečte v troubě předehřáté na 170 stupňů asi 10 - 15 minut. Upečené sušenky dejte vychladnout na mřížku. Tyto sušenky jsou dost trvanlivé a v uzavřené nádobě vydrží přes svátky.



2 roky+ JABLKOVO-OVESNÉ SUŠENKY S KAKAEM


Suroviny: (na 1 plech)

• 100 g ovesných vloček rozmixovaných na mouku

• 30 g neodtučněné mandlové mouky ( nebo namletých mandlí )

• 100 g očištěných jablek

• 25 g másla

• 15 g dmBio cukru z kokosových květů

• 2 lžičky dmBio kakaa

• 1 lžička cejlonské skořice


Postup:

Jablka nastrouhejte na jemném struhadle, šťávu nevylévejte. K jablkám přidejte najemno namleté ovesné vločky, mandlovou mouku, skořici, vanilku, kakao, kokosový cukr a změklé máslo. Po zamíchání vznikne lepivé těsto, které je nutné uložit aspoň na 1-2 hodiny do chladničky. Vločky nasají šťávu z jablka a těsto krásně ztuhne. Kdyby bylo stále měkké, tak přidejte ještě trochu ovesné mouky. Ideálně přes fólii vyválejte těsto na silnější plát, asi 5 mm a vykrájejte libovolné tvary, dá se použít i razítko. Sušenky přeneste na pekáč vyložený pečicím papírem nebo fólií a pečte v troubě předehřáté na 170 stupňů asi 10 - 15 minut. Upečené sušenky dejte vychladnout na mřížku. Tyto sušenky jsou dost trvanlivé a v uzavřené nádobě vydrží přes svátky.



1 rok+ BANÁNOVO-OVESNÉ SUŠENKY bez cukru a vajec



Suroviny: (na 24 kusů)

• 150 g ovesných vloček rozemletých na mouku

• 20 g dmBio ghee (nebo kokosového oleje, másla)

• 120 g banánu (cca 1 větší banán)

• 20 g datlového sirupu

• 1/2 lžičky cejlonské skořice

• kůra z bio citrónu

• vanilka


Postup:

Banán rozmačkejte vidličkou na hladkou kaši - nemixujte. K banánu přidejte najemno namleté ovesné vločky, sirup a změklé máslo. Po zamíchání vznikne lepivé těsto, které je nutné uložit aspoň na 1-2 hodiny do chladničky. Vločky nasají šťávu z banánu a těsto krásně ztuhne. Kdyby bylo stále měkké, tak přidejte ještě trochu ovesné mouky. Ideálně přes fólii vyválejte těsto na silnější plát, asi 5 mm i víc a vykrájejte libovolné tvary, dá se použít i razítko. Sušenky přeneste na pekáč vyložený pečicím papírem nebo fólií a pečte v troubě předehřáté na 170 stupňů asi 10 - 15 minut. Upečené sušenky dejte vychladnout na mřížku. Tyto sušenky jsou dost trvanlivé a v uzavřené nádobě vydrží přes svátky


1 rok+ LINECKÉ SUŠENKY bez cukru



Suroviny: (na 2 plechy)
• 300 g dmBio špaldové hladké mouky
• 80 g sirupu z kokosových květů 
(nebo rýžového, datlového...)
• 120 g chladného másla
• 1 žloutek
• 1/2 lžičky kůry z bio citrónu
• mletá dmBio vanilka


Postup:
Zapněte troubu a předehřejte jí na 160 stupňů. Do misky nasypte mouku, přidejte vanilku, pomerančovou kůru a nastrouhané máslo. Rukou promíchejte máslo s moukou, až se vytvoří drobenka, potom přidejte sirup a žloutek a rychle vypracujte těsto. Těsto zabalte do potravinářské fólie a dejte odpočinout do chladničky asi na 1-2 hodiny. Zchladlé těsto rozdělte aspoň na dvě poloviny a na pomoučené pracovní desce přes fólii vyválejte na plát silný asi 5 mm (na slepované linecké stačí i tenčí). Na vykrajování můžete použít razítko nebo vykrajovátka. Vykrojené tvary uložte na plech vyložený pečicím papírem nebo podložkou a pečte v troubě v horní polovině asi 8-10 minut. Sušenky vyndejte z trouby a hned je přeložte na mřížku, kde je nechte vychladnout. Pro malé děti není nutné sušenky mazat džemem.

---------------------------------------------------------------------------------

1r.+ LINECKÉ SUŠENKY S MANDLOVOU MOUKOU bez cukru


Suroviny: ( na 2 plechy )
• 200 g dmBio špaldové hladké mouky

• 100 g neodtučněné mandlové mouky ( nebo mleté mandle )
• 80 g rýžového sirupu
• 100 g chladného másla
• 1 žloutek
• 1/2 lžičky kůry z bio citrónu
• mletá dmBio vanilka


Postup:
Stejný jako u základního receptu.



Do dalšího receptu jsem použila více testovaných produktů, nejvýrazněji bylo asi cítit dmBio hrozinky.



1 rok+ MRKVOVÝ KOLÁČ bez cukru, mléka a vajec



Suroviny: (průměr koláče 24cm)
• 250 g dmBio špaldové hladké mouky
• 125 g dmBio kokosového oleje

• 1/2 dmBio bezfosfátového prášku do pečiva

• 125 g mrkve
• kůra z bio citrónu
• mletá dmBio vanilka


Náplň:

• 100 g dmBio hrozinek

• 50 g vlašských ořechů

• 1/4 lžičky cejlonské skořice


Postup:

Nejdřív si připravte náplň - hrozinky namočte asi na 1-2 hodiny do vody, potom část vody slijte a se zbytkem rozmixujte hrozinky na kaši, do které přimíchejte rozmixované ořechy a skořici. Na těsto si ve vodní lázni rozehřejte kokosový olej, mrkev nakrájejte na menší kousky a vše dohromady rozmixujte na hladkou kaši (já jsem použila Nutribullet). Do misky nasypte mouku, smíchejte s práškem do pečiva a najemno nastrouhanou citronovou kůrou. Přidejte mrkvovou kaši a vypracujte měkké těsto. Těsto zabalte do fólie a uložte do chladničky na 1-2 hodiny (můžete nechat odležet i přes noc, ale ráno bude těsto úplně tvrdé, tak ho nechte aspoň hodinu změknout na lince). Koláč pečte v troubě vyhřáté na 170 stupňů asi 25-30 minut.


TIPY:

- Místo ořechů můžete použít třeba i mák. Sladit není třeba, protože díky hrozinkám je koláč sladký až moc.

- Koláč vydrží docela dlouho a můžete ho upéct i v klasickém hranatém pekáči a nakrájet na malé čtverečky.

- Kokosový olej můžete nahradit máslem.


 

Z mrkvového těsta, tentokrát máslového, jsem upekla i linecké koláčky a slepila jsem je výborným dmBio jahodovým džemem.


1 rok+ MRKVOVÉ LINECKÉ bez cukru a vajec



Suroviny: (na 2 plechy)
• 200 g dmBio špaldové hladké mouky
• 120 g syrová mrkve
• 120 g chladného másla
• kůra z bio citrónu
• mletá dmBio vanilka

dmBio jahodový džem


Postup:

Rozehřejte máslo, mrkev nakrájejte na menší kousky a vše dohromady rozmixujte na hladkou kaši (já jsem použila Nutribullet). Do misky nasypte mouku, najemno nastrouhanou citronovou kůrou, přidejte mrkvovou kaši a vypracujte měkké těsto. Těsto zabalte do fólie a uložte do chladničky na 1-2 hodiny (můžete nechat odležet i přes noc, ale ráno bude těsto úplně tvrdé, tak ho nechte aspon hodinu změknout na lince). Na desce těsto vyválejte na plát silný cca 3 mm a vykrajujte tvary, které přeneste na pekáč vyložený pečicím papírem nebo podložkou. Pečte v troubě vyhřáté na 160 stupňů asi 8-10 minut. Nechte vychladnout na mřížce nebo podložce a potom namažte džemem a slepte dohromady.


1,5-2 roky+ LINECKÉ S MÁKEM


Suroviny: (na 2 plechy)
• 180 g dmBio špaldové hladké mouky

• 60 g mletého máku
• 30 g dmBio cukru z kokosových květů 
(nebo 20-25g. třtinového)
• 120 g chladného másla
• 1 žloutek

• 1/2 lžičky cejlonské skořice
• 1/2 lžičky kůry z bio citrónu
• mletá dmBio vanilka

• švestková povidla bez cukru


Postup:
Do misky nasypte mouku a mletý mák (malou část máku můžete nechat vcelku), přidejte vanilku, skořici, citrónovou kůru, cukr a nastrouhané máslo. Rukou promíchejte máslo s moukou až se vytvoří drobenka, potom přidejte žloutek a rychle vypracujte těsto. Těsto zabalte do potravinářské fólie a dejte odpočinout do chladničky asi na 1-2 hodiny. Zchladlé těsto rozdělte aspoň na dvě poloviny a na pomoučené pracovní desce přes fólii vyválejte na plát silný asi 3 mm. Vykrojené tvary uložte na plech vyložený pečicím papírem nebo podložkou a pečte v troubě vyhřáté na 160 stupňů asi 8-10 minut. Sušenky vyndejte z trouby a hned je přeložte na mřížku, kde je nechte vychladnout. Pro malé děti není nutné sušenky mazat džemem, starším můžete namazat džemem.


1 rok+ KOKOSOVÉ MLÉKO



Suroviny

• 100 g dmBio kokosových chipsů (nebo strouhaného kokosu)

• 500 ml vody

• cedník a plátýnko

• sklenice


Postup:

Kokos zalijte horkou převařenou vodou (ne úplně vařící), nechte chvíli postát a potom důkladně rozmixujte (já jsem použila Nutribullet). Přeceďte přes plátýnko a skladujte v chladničce. Z tohoto množství jsem vyrobila asi 500 ml mléka


A nakonec jeden recept, který je spíš pro maminky a větší děti. A použila jsem v něm asi nejvíc testovaných produktů, jako třeba dmBio horkou čokoládu s kúskami brusníc, malín a čučoriedok.



2 roky+ KAKAOVO-BANÁNOVÝ CHLEBA S ČOKOLÁDOU  bezmléčný, bezvaječný, bez cukru



Suroviny:

• 300 g dmBio špaldové hladké mouky

• 70 g neodtučněné mandlové mouky ( nebo mletých mandlí )

• 50 ml dmBio kokosového oleje

• 200 g banánu ( cca 2 kusy )

• 40 g vlašských ořechů

• 30 g dmBio hrozinek

• 2 lžíce dmBio kakaa

• 3/4 dmBio bezfosfátového prášku do pečiva

• 80 ml dm Bio agávového sirupu( nebo rýžového, datlového ...)

• 150 ml kokosového mléka ( vyrobené z dmBIO kokosových chipsů )

• 1 lžička cejlonské skořice

• 1/4 lžičky dmBio mleté vanilky


Na polevu:

• 50 g dmBio horká čokoláda s kúskami brusníc, malín a čučoriedok

• 1 lžička dmBio kokosového oleje


Na ozdobu:

dmBio kokosové chipsy

• vlašské ořechy

• mrazem sušené maliny


Postup:

V misce smíchejte obě mouky s kakaem, kypřícím práškem, skořicí, vanilkou, přidejte namačkané banány, rozpuštěný olej, kokosové mléko a sirup. Vše promíchejte až vznikne hustější těsto a nakonec přimíchejte i hrozinky a nasekané ořechy. Formu na biskupský chleba vymažte kokosovým olejem, můžete vysypat i kokosem nebo mandlemi a přeložte do ní těsto. Dejte péct do trouby předehřáté na 170 stupňů asi na 40-50 minut. Upečený chleba přeložte na mřížku a po vychladnutí polijte čokoládou rozpuštěnou s kokosovým olejem a posypte malinami, ořechy a kokosem.



Na závěr bych chtěla za toto testování poděkovat Modrému koníku a doufám, že se všem vánoční pečení vydaří. Možná i s pomocí dmBIO výrobků.



#test_dm19 #recenzia


Pečeme dětem s dmBio


Dobrý den,

jsem šťastná mama 4leté Simonky a 18měsíčního Deniska, pro které ráda vařím a peču,

proto mě velmi potěšilo, že jsem byla vybraná na toto vánoční testování a mohla jsem si vyzkoušet nějaké nové dmBio produkty.


V mojí recenzi najdete hlavně zdravější varianty vánočních koláčků pro menší i větší děti, tak jestli nevíte, co dětem upéct, můžete nakouknout 🙂 

Všechny recepty budou uveřejněné i na mém fcb blogu "Recepty od Katriony".



Na testování jsem dostala krásně zabalený balíček a na pomoc s vybalováním jsem si vzala nejmladšího syna, který je velký zvědavec a svého úkolu se zhostil víc, než dobře 🙂

A my si můžeme představit všech 10 testovaných dmBio produktů.



  1. dmBio špaldová múka T630  - špaldovou hladkou mouku poznám velmi dobře, jinou doma ani nepoužívám. Peču s ní nasladko i naslano, používám jí i při vaření, třeba na halušky nebo pirohy. Tuto konkrétní z dm jsem měla možnost vyzkoušet poprvé a byla jsem s ní velmi spokojená. Použila jsem jí v mnoha receptech a nezůstalo mi ani zrníčko.
  2. dmBio zahustená šťava z agáve - agávový sirup už jsem doma neměla hodně dávno. Kvůli vysokému obsahu glukózy ho už nepoužívám, ale z dm jsem si velmi oblíbila rýžový sirup a teď nově i sirup z kokosových květů. Nicméně jsem agávový sirup použila do kakaového chleba.
  3. dmBio jahodový džem - tento džem je naprosto výborný, má krásnou jahodovou barvu a chuť, dokonce v něm najdete i kousky jahod. Jde snadno roztírat, není přehnaně sladký a nejlepší na něm je, že při výrobě byl použit jablkový pektin a na oslazení třtinový cukr, je to teda velmi kvalitní produkt. Mladší syn na něj má sice ještě dost času, ale starší dceři velmi chutnal, hlavně namazaný v lineckém cukroví. Asi budu muset koupit další 🙂
  4. dmBio panenský kokosový olej - kokosový olej má svoje místo v mojí kuchyni už hodně dlouho, používám ho do snídaňových kaší, na opékání lívanců/palačinek nebo do pečení. Tento z dm jsem měla možnost ochutnat poprvé a už po otevření mě potěšila příjemná kokosová vůně. Je to asi jeden z nejlepších kokosáků, které jsem doma měla a upekla jsem z něj třeba linecký mrkvový koláč nebo ovesné sušenky.
  5. dmBio hrozienka - tyto hrozinky jsou super, mladší syn jich nikdy nemá dost a neváhá překonávat různé překážky jenom aby se k nim dostal a já mu je ráda dopřeju, protože hrozinky jsou nesířené a pěstované ekologicky. A to, co z hrozinek zbylo, jsem použila do mrkvového koláče a kakaového chleba. Ozdobila jsem i perníčky a nakonec jsem musela pro syna dojít koupit ještě jedno balení k Mikuláši
  6. dmBio maslo ghee - ghee máslo nesmí u nás v kuchyni nikdy chybět, protože neobsahuje mléčnou bílkovinu a je zdrojem kvalitních tuků a vitamínů. Přidávala jsem ho synovi do prvních příkrmů. Protože se nepřipaluje ani při vysokých teplotách, používám ho nejčastěji do teplé kuchyně, restuji na něm maso, zeleninu, palačinky, dělám polévky nebo ho přidávám do snídaňových kaší. Párkrát jsem už měla doma i toto dmBio ghee a byla jsem s ním velmi spokojená.
  7. dmBio kakao - má příjemnou chuť a vůni, akorát se mi hodilo do kakaového chleba.
  8. dmBio sušené kokosové chipsy - další pro mě známý výrobek, který si pravidelně kupuji. Chipsy používám nejčastěji do kaší nebo i na výrobu kokosového mléka. Dcera je má ráda i jen tak samotné jako pamlsek.
  9. dmBio horká čokoláda s kúskami brusníc, malín a čučoriedok - další velmi kvalitní čokoláda, která je docela hořká a uvnitř najdete malé kousky sušeného ovoce. Čast jsem použila na polití kakaového chleba a zbytek jaksi někam zmizel. Z toho usuzuji, že chutnala.
  10. dmBio prášok do pečiva - je bezfosfátový a díky tomu je pečení mnohem zdravější. Pravidelně si ho chodím do dm kupovat a jsem s ním dlouhodobě spokojená.

A když už poznáme všechny testované produkty, tak pojďme na to vánoční pečení a začneme hned tou dmBio špaldovou múkou a perníčkami, které jsem pekla pro starší dceru.



1 rok+ PERNÍČKY s mandlovou moukou 



Suroviny: (1,5 plechu)

• 75 g dmBio špaldové hladké mouky

• 50 g žitné (ražné) hladké mouky

• 50 g neodtučněné mandlové mouky (nebo namleté mandle)

• 15 g přírodního třtinového cukru

• 45 ml medu

• 40 g másla

• 1 vejce (+ 1/2 na potření)

• 1/4 lžičky jedlé sody

• 1 lžička perníkového koření

• 1/2 lžičky cejlonské skořice

• štipka dmBio vanilky

dmBio hrozinky

• mandle


Postup:

Do misky si odvažte špaldovou, žitnou a mandlovou mouku, přimíchejte sodu, koření a přidejte změklé máslo, med a vajíčko v kuchyňském robotu nebo ručně vymíchejte hladké těsto, které bude trochu lepit. Těsto zabalte do potravinářské folie a minimálně na 2 hodiny ho uložte do chladničky (když ho v chladničce necháte delší dobu, tak ho vyndejte aspoň hodinu před použitím, aby mělo čas změknout). Z těsta vyválejte plát silný 3-5mm. A vykrájejte libovolné tvary, které přeneste na plech s pečicím papírem nebo podložkou. Jestli chcete mít medovníky lesklé, můžete je potřít důkladně rozšlehaným vajíčkem a ozdobit mandlemi a hrozinkami. Medovníky pečte v troubě vyhřáté na 170 stupňů asi 8-10 minut ve vrchní části trouby.

Hned po upečení přendejte medovníky na mřížku nebo podložku a po zchladnutí je uložte do krabice nejlépe s překrojeným jablkem.



A perníčky ze špaldové mouky jsem upekla i pro mladšího syna, akorát  v trochu zdravější variantě bez cukru.


1 rok+ PERNÍČKY s medem nebo datlovým sirupem 



Suroviny: (1,5 plechu)

• 180 g dmBio špaldové hladké mouky

• 60 ml medu nebo datlového sirupu

• 40 g másla

• 1 vejce (+ 1/2 na potření)

• 1/4 lžičky jedlé sody

• 1 lžička perníkového koření

• 1/2 lžičky cejlonské skořice

• štipka dmBio vanilky


Postup:

Do misky si odvažte špaldovou mouku, přimíchejte sodu a koření, přidejte změklé máslo, vajíčko a med nebo datlový sirup. V kuchyňském robotu nebo ručně vymíchejte hladké těsto, které bude trochu lepit. Těsto zabalte do potravinářské folie a minimálně na 2 hodiny ho uložte do chladničky (když ho v chladničce necháte delší dobu, tak ho vyndejte aspoň hodinu před použitím, aby mělo čas změknout). Z těsta vyválejte plát silný 3-5mm a vykrájejte libovolné tvary, které přeneste na plech s pečicím papírem nebo podložkou. Jestli chcete mít medovníky lesklé, můžete je potřít důkladně rozšlehaným vajíčkem a ozdobit mandlemi a hrozinkami. Medovníky pečte v troubě vyhřáté na 170 stupňů asi 8-10 minut ve vrchní části trouby. Hned po upečení přendejte medovníky na mřížku nebo podložku a po zchladnutí je uložte do krabice nejlépe s překrojeným jablkem.


Ze stejného těsta jsem potom ještě dětem upekla i mikulášské perníky.



A tady je i jeden recept pro děti s nějakým tím potravinovým omezením. Chutná to sice jako perník, ale jsou to spíš takové sušenky podobné těm z lineckého těsta. Recept je bezmléčný a využila jsem v něm dmBio ghee máslo, které je zbavené mléčné bílkoviny.



POHANKOVÉ PERNÍKOVÉ SUŠENKY bez cukru, lepku, vajec a mléka



Suroviny:

• 60 g sušených švestek

• 20 ml rýžového sirupu ( nebo datlového ... )

• 150 g hladké pohankové mouky

• 70 g dmBio ghee

• 1/4 lžičky jedlé sody

• 1/2 lžičky perníkového koření

• 1/2 lžičky cejlonské skořice

• špetka dmBio vanilky


Postup:

Švestky dejte namočit do vody na pár hodin, potom vodu slijte, přidejte rozpuštěné ghee, sirup, koření a ponorným mixérem rozmixujte dohladka. V misce promíchejte pohankovou mouku se sodou a přidejte švestkovou směs, zamíchejte a vypracujte měkké těsto, které zabalte do potravinářské folie a dejte odpočinout do chladničky na 1-2 hodiny. Po zchladnutí těsto vyválejte na plát tenký asi 3-5mm a vykrajujte tvary, které přeneste na plech s pečicím papírem nebo podložkou. Pečte v troubě vyhřáté na 170 stupňů asi 10 minut ve vrchní části trouby.


Chtěla jsem upéct i nějaké sušenky vhodné pro děti mladší 1 roku, které budou bez cukru, bezvaječné, bezmléčné a při použití speciálních ovesných vloček můžou být i bezlepkové. A na tento úkol se mi perfektně hodilo moje oblíbené ghee máslo nebo i dm Bio kokosový olej.



7-8 m+ JABLKOVO-OVESNÉ SUŠENKY  bez cukru, mléka a vajec



Suroviny: (na 24 kusů)

• 100 g ovesných vloček rozemletých na mouku

• 30-40 g dmBio ghee nebo dmBio kokosového oleje

• 100 g očištěných jablek

 

Postup:

Jablka nastrouhejte na jemném struhadle, šťávu nevylévejte. K jablkám přidejte najemno namleté ovesné vločky a změklé ghee nebo kokosový olej. Po zamíchání vznikne lepivé těsto, které je nutné uložit aspoň na 1-2 hodiny do chladničky. Vločky nasají šťávu z jablka a těsto krásně ztuhne. Kdyby bylo stále měkké, tak přidejte ještě trochu ovesné mouky. Ideálně přes fólii vyválejte těsto na silnější plát, asi 5 mm, i víc, a vykrájejte libovolné tvary. Dá se použít i razítko. Sušenky přeneste na pekáč vyložený pečicím papírem nebo fólií a pečte v troubě předehřáté na 170 stupňů asi 15 minut. Upečené sušenky dejte vychladnout na mřížku. Tyto sušenky jsou dost trvanlivé a v uzavřené nádobě vydrží přes svátky.


1 rok+ JABLKOVO-OVESNÉ SUŠENKY SE SKOŘICÍ


Suroviny: (na 1 plech)

• 130 g ovesných vloček rozmixovaných na mouku

• 30 g neodtučněné mandlové mouky (nebo namletých mandlí)

• 100 g očištěných jablek

• 20 g másla ( nebo ghee, kokosový olej )

• 25 ml rýžového sirupu

• 1 lžička cejlonské skořice

• dmBio vanilka


Postup:

Jablka nastrouhejte na jemném struhadle, šťávu nevylévejte. K jablkám přidejte najemno namleté ovesné vločky, mandlovou mouku, skořici, vanilku, sirup a změklé máslo. Po zamíchání vznikne lepivé těsto, které je nutné uložit aspoň na 1-2 hodiny do chladničky. Vločky nasají šťávu z jablka a těsto krásně ztuhne, kdyby bylo stále měkké, tak přidejte ještě trochu ovesné mouk. Ideálně přes fólii vyválejte těsto na silnější plát, asi 5 mm a vykrájejte libovolné tvary. Dá se použít i razítko. Sušenky přeneste na pekáč vyložený pečicím papírem nebo fólií a pečte v troubě předehřáté na 170 stupňů asi 10 - 15 minut. Upečené sušenky dejte vychladnout na mřížku. Tyto sušenky jsou dost trvanlivé a v uzavřené nádobě vydrží přes svátky.



2 roky+ JABLKOVO-OVESNÉ SUŠENKY S KAKAEM


Suroviny: (na 1 plech)

• 100 g ovesných vloček rozmixovaných na mouku

• 30 g neodtučněné mandlové mouky ( nebo namletých mandlí )

• 100 g očištěných jablek

• 25 g másla

• 15 g dmBio cukru z kokosových květů

• 2 lžičky dmBio kakaa

• 1 lžička cejlonské skořice


Postup:

Jablka nastrouhejte na jemném struhadle, šťávu nevylévejte. K jablkám přidejte najemno namleté ovesné vločky, mandlovou mouku, skořici, vanilku, kakao, kokosový cukr a změklé máslo. Po zamíchání vznikne lepivé těsto, které je nutné uložit aspoň na 1-2 hodiny do chladničky. Vločky nasají šťávu z jablka a těsto krásně ztuhne. Kdyby bylo stále měkké, tak přidejte ještě trochu ovesné mouky. Ideálně přes fólii vyválejte těsto na silnější plát, asi 5 mm a vykrájejte libovolné tvary, dá se použít i razítko. Sušenky přeneste na pekáč vyložený pečicím papírem nebo fólií a pečte v troubě předehřáté na 170 stupňů asi 10 - 15 minut. Upečené sušenky dejte vychladnout na mřížku. Tyto sušenky jsou dost trvanlivé a v uzavřené nádobě vydrží přes svátky.



1 rok+ BANÁNOVO-OVESNÉ SUŠENKY bez cukru a vajec



Suroviny: (na 24 kusů)

• 150 g ovesných vloček rozemletých na mouku

• 20 g dmBio ghee (nebo kokosového oleje, másla)

• 120 g banánu (cca 1 větší banán)

• 20 g datlového sirupu

• 1/2 lžičky cejlonské skořice

• kůra z bio citrónu

• vanilka


Postup:

Banán rozmačkejte vidličkou na hladkou kaši - nemixujte. K banánu přidejte najemno namleté ovesné vločky, sirup a změklé máslo. Po zamíchání vznikne lepivé těsto, které je nutné uložit aspoň na 1-2 hodiny do chladničky. Vločky nasají šťávu z banánu a těsto krásně ztuhne. Kdyby bylo stále měkké, tak přidejte ještě trochu ovesné mouky. Ideálně přes fólii vyválejte těsto na silnější plát, asi 5 mm i víc a vykrájejte libovolné tvary, dá se použít i razítko. Sušenky přeneste na pekáč vyložený pečicím papírem nebo fólií a pečte v troubě předehřáté na 170 stupňů asi 10 - 15 minut. Upečené sušenky dejte vychladnout na mřížku. Tyto sušenky jsou dost trvanlivé a v uzavřené nádobě vydrží přes svátky


1 rok+ LINECKÉ SUŠENKY bez cukru



Suroviny: (na 2 plechy)
• 300 g dmBio špaldové hladké mouky
• 80 g sirupu z kokosových květů 
(nebo rýžového, datlového...)
• 120 g chladného másla
• 1 žloutek
• 1/2 lžičky kůry z bio citrónu
• mletá dmBio vanilka


Postup:
Zapněte troubu a předehřejte jí na 160 stupňů. Do misky nasypte mouku, přidejte vanilku, pomerančovou kůru a nastrouhané máslo. Rukou promíchejte máslo s moukou, až se vytvoří drobenka, potom přidejte sirup a žloutek a rychle vypracujte těsto. Těsto zabalte do potravinářské fólie a dejte odpočinout do chladničky asi na 1-2 hodiny. Zchladlé těsto rozdělte aspoň na dvě poloviny a na pomoučené pracovní desce přes fólii vyválejte na plát silný asi 5 mm (na slepované linecké stačí i tenčí). Na vykrajování můžete použít razítko nebo vykrajovátka. Vykrojené tvary uložte na plech vyložený pečicím papírem nebo podložkou a pečte v troubě v horní polovině asi 8-10 minut. Sušenky vyndejte z trouby a hned je přeložte na mřížku, kde je nechte vychladnout. Pro malé děti není nutné sušenky mazat džemem.

---------------------------------------------------------------------------------

1r.+ LINECKÉ SUŠENKY S MANDLOVOU MOUKOU bez cukru


Suroviny: ( na 2 plechy )
• 200 g dmBio špaldové hladké mouky

• 100 g neodtučněné mandlové mouky ( nebo mleté mandle )
• 80 g rýžového sirupu
• 100 g chladného másla
• 1 žloutek
• 1/2 lžičky kůry z bio citrónu
• mletá dmBio vanilka


Postup:
Stejný jako u základního receptu.



Do dalšího receptu jsem použila více testovaných produktů, nejvýrazněji bylo asi cítit dmBio hrozinky.



1 rok+ MRKVOVÝ KOLÁČ bez cukru, mléka a vajec



Suroviny: (průměr koláče 24cm)
• 250 g dmBio špaldové hladké mouky
• 125 g dmBio kokosového oleje

• 1/2 dmBio bezfosfátového prášku do pečiva

• 125 g mrkve
• kůra z bio citrónu
• mletá dmBio vanilka


Náplň:

• 100 g dmBio hrozinek

• 50 g vlašských ořechů

• 1/4 lžičky cejlonské skořice


Postup:

Nejdřív si připravte náplň - hrozinky namočte asi na 1-2 hodiny do vody, potom část vody slijte a se zbytkem rozmixujte hrozinky na kaši, do které přimíchejte rozmixované ořechy a skořici. Na těsto si ve vodní lázni rozehřejte kokosový olej, mrkev nakrájejte na menší kousky a vše dohromady rozmixujte na hladkou kaši (já jsem použila Nutribullet). Do misky nasypte mouku, smíchejte s práškem do pečiva a najemno nastrouhanou citronovou kůrou. Přidejte mrkvovou kaši a vypracujte měkké těsto. Těsto zabalte do fólie a uložte do chladničky na 1-2 hodiny (můžete nechat odležet i přes noc, ale ráno bude těsto úplně tvrdé, tak ho nechte aspoň hodinu změknout na lince). Koláč pečte v troubě vyhřáté na 170 stupňů asi 25-30 minut.


TIPY:

- Místo ořechů můžete použít třeba i mák. Sladit není třeba, protože díky hrozinkám je koláč sladký až moc.

- Koláč vydrží docela dlouho a můžete ho upéct i v klasickém hranatém pekáči a nakrájet na malé čtverečky.

- Kokosový olej můžete nahradit máslem.


 

Z mrkvového těsta, tentokrát máslového, jsem upekla i linecké koláčky a slepila jsem je výborným dmBio jahodovým džemem.


1 rok+ MRKVOVÉ LINECKÉ bez cukru a vajec



Suroviny: (na 2 plechy)
• 200 g dmBio špaldové hladké mouky
• 120 g syrová mrkve
• 120 g chladného másla
• kůra z bio citrónu
• mletá dmBio vanilka

dmBio jahodový džem


Postup:

Rozehřejte máslo, mrkev nakrájejte na menší kousky a vše dohromady rozmixujte na hladkou kaši (já jsem použila Nutribullet). Do misky nasypte mouku, najemno nastrouhanou citronovou kůrou, přidejte mrkvovou kaši a vypracujte měkké těsto. Těsto zabalte do fólie a uložte do chladničky na 1-2 hodiny (můžete nechat odležet i přes noc, ale ráno bude těsto úplně tvrdé, tak ho nechte aspon hodinu změknout na lince). Na desce těsto vyválejte na plát silný cca 3 mm a vykrajujte tvary, které přeneste na pekáč vyložený pečicím papírem nebo podložkou. Pečte v troubě vyhřáté na 160 stupňů asi 8-10 minut. Nechte vychladnout na mřížce nebo podložce a potom namažte džemem a slepte dohromady.


1,5-2 roky+ LINECKÉ S MÁKEM


Suroviny: (na 2 plechy)
• 180 g dmBio špaldové hladké mouky

• 60 g mletého máku
• 30 g dmBio cukru z kokosových květů 
(nebo 20-25g. třtinového)
• 120 g chladného másla
• 1 žloutek

• 1/2 lžičky cejlonské skořice
• 1/2 lžičky kůry z bio citrónu
• mletá dmBio vanilka

• švestková povidla bez cukru


Postup:
Do misky nasypte mouku a mletý mák (malou část máku můžete nechat vcelku), přidejte vanilku, skořici, citrónovou kůru, cukr a nastrouhané máslo. Rukou promíchejte máslo s moukou až se vytvoří drobenka, potom přidejte žloutek a rychle vypracujte těsto. Těsto zabalte do potravinářské fólie a dejte odpočinout do chladničky asi na 1-2 hodiny. Zchladlé těsto rozdělte aspoň na dvě poloviny a na pomoučené pracovní desce přes fólii vyválejte na plát silný asi 3 mm. Vykrojené tvary uložte na plech vyložený pečicím papírem nebo podložkou a pečte v troubě vyhřáté na 160 stupňů asi 8-10 minut. Sušenky vyndejte z trouby a hned je přeložte na mřížku, kde je nechte vychladnout. Pro malé děti není nutné sušenky mazat džemem, starším můžete namazat džemem.


1 rok+ KOKOSOVÉ MLÉKO



Suroviny

• 100 g dmBio kokosových chipsů (nebo strouhaného kokosu)

• 500 ml vody

• cedník a plátýnko

• sklenice


Postup:

Kokos zalijte horkou převařenou vodou (ne úplně vařící), nechte chvíli postát a potom důkladně rozmixujte (já jsem použila Nutribullet). Přeceďte přes plátýnko a skladujte v chladničce. Z tohoto množství jsem vyrobila asi 500 ml mléka


A nakonec jeden recept, který je spíš pro maminky a větší děti. A použila jsem v něm asi nejvíc testovaných produktů, jako třeba dmBio horkou čokoládu s kúskami brusníc, malín a čučoriedok.



2 roky+ KAKAOVO-BANÁNOVÝ CHLEBA S ČOKOLÁDOU  bezmléčný, bezvaječný, bez cukru



Suroviny:

• 300 g dmBio špaldové hladké mouky

• 70 g neodtučněné mandlové mouky ( nebo mletých mandlí )

• 50 ml dmBio kokosového oleje

• 200 g banánu ( cca 2 kusy )

• 40 g vlašských ořechů

• 30 g dmBio hrozinek

• 2 lžíce dmBio kakaa

• 3/4 dmBio bezfosfátového prášku do pečiva

• 80 ml dm Bio agávového sirupu( nebo rýžového, datlového ...)

• 150 ml kokosového mléka ( vyrobené z dmBIO kokosových chipsů )

• 1 lžička cejlonské skořice

• 1/4 lžičky dmBio mleté vanilky


Na polevu:

• 50 g dmBio horká čokoláda s kúskami brusníc, malín a čučoriedok

• 1 lžička dmBio kokosového oleje


Na ozdobu:

dmBio kokosové chipsy

• vlašské ořechy

• mrazem sušené maliny


Postup:

V misce smíchejte obě mouky s kakaem, kypřícím práškem, skořicí, vanilkou, přidejte namačkané banány, rozpuštěný olej, kokosové mléko a sirup. Vše promíchejte až vznikne hustější těsto a nakonec přimíchejte i hrozinky a nasekané ořechy. Formu na biskupský chleba vymažte kokosovým olejem, můžete vysypat i kokosem nebo mandlemi a přeložte do ní těsto. Dejte péct do trouby předehřáté na 170 stupňů asi na 40-50 minut. Upečený chleba přeložte na mřížku a po vychladnutí polijte čokoládou rozpuštěnou s kokosovým olejem a posypte malinami, ořechy a kokosem.



Na závěr bych chtěla za toto testování poděkovat Modrému koníku a doufám, že se všem vánoční pečení vydaří. Možná i s pomocí dmBIO výrobků.



#test_dm19 #recenzia